Quantcast

Spalis Vilniuje prasidės protestais (papildyta 13.20 val.)

Spalio 1-ąją, ketvirtadienį, sostinėje praūš gausybė protesto akcijų. Piketuotojai apguls Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos bei Kultūros ministerijas.

Piketas po piketo

Pirmieji protestus pradės medikai bei statutiniai pareigūnai. Medikų profesinė sąjunga 12-13 val. piketuos priešais Sveikatos apsaugos ministeriją, o Ikiteisminio tyrimo įstaigų bei Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos tuo pat metu protestuos prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM). Pabaigę savo piketą, medikai patrauks prie VRM paremti protestuojančių pareigūnų.

14 val. Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga apguls Švietimo ir mokslo ministeriją. Tai ilgiausias iš visų ketvirtadienį numatomų piketų - jis truks iki 17 val. O 14.45 val., prie Lietuvos medicinos bibliotekos, prasidės Jungtinės profesinės sąjungos eitynės. Profsąjungiečiai žygiuos iki Kultūros ministerijos, kur ketina surengti apie valandą truksiantį piketą.

Sostinės savivaldybės administracija jau išdavė leidimus visiems keturiems protestams, nors beveik tuo pačiu metu vyksiantys piketai gerokai apsunkins policijos pareigūnų darbą užtikrinant tvarką renginių metu.

Data - tik sutapimas

Kaip portalui teigė Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas, statutiniai pareigūnai savo veiksmų su kitais spalio 1-osios piketuotojais nederino.

„Patys nustebome. Apie kitus protestus sužinojome tik tada, kai kreipėmės leidimo“, - pasakojo T.Vaitkunskas.

Anot jo, pareigūnai mėgins priminti Vyriausybei ir vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui dar pavasarį duotus pažadus. „Patikėję Vyriausybės pažadais, nutraukėme protesto akcijas ir kantriai laukėme. Deja, matom, kad tuoj bus pradėtas svarstyti kitų metų biudžetas, o įsipareigojimai nevykdomi. Pavyzdžiui, buvo žadėta, kad algos pareigūnams nemažės, o nuo to laiko, kai tas pažadas duotas, atlyginimai pareigūnams jau sumažinti du kartus“, - piktinosi pašnekovas.

Pareigūnai šiuo metu baigia derinti rezoliuciją, kurią ketina ketvirtadienį įteikti ministrui. Pagrindiniai dokumento reikalavimai susiję su finansais: mažų mažiausiai nemažinti ir taip apkarpytų pareigūnų algų, peržiūrėti vidaus reikalų sistemą, atsikratant nereikalingų funkcijų ir įstaigų, ir t.t.

Medikams nelaiko nervai

SAM vadovybei ketvirtadienis bus tikrai nelengvas. Mat, kaip portalui teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, medikai nejuokais pasipiktinę permainomis.

„Realiai yra taip, kad finansavimas nepadidintas, bet gydytojai turės ilgiau išbūti darbo vietose, o priimti ligonių nebus iš ko. Tvarka labai ydinga. Gydytojas turės būti darbo vietoje, bet dėl finansavimo negalės priimti ligonių ir už tai gauti darbo užmokesčio“, - aiškino A.Černiauskas.

Kaip ir statutiniai pareigūnai, medikai taip pat nėra patenkinti savo darbo užmokesčiu ir ketina iš SAM vadovų reikalauti bent jau konkrečių įsipareigojimų.

Tik apšilimas

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Jungtinė profesinė sąjunga - vieninteliai savo veiksmus derinę piketų organizatoriai. Kaip portalui teigė Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas, ketvirtadienis bus tik apšilimas prieš kur kas rimtesnius protestus.

„Lietuvos apskričių ir savivaldybių darbuotojų profesinėse sąjungose jau pradėtas balsavimas dėl streiko. Kitos profsąjungos taip pat svarsto tokias galimybes. Tai tiktai pradžia. Laikas streikams dar nepribrendo, bet procesas jau pradėtas, ir mes nejuokaujame“, - sakė A.Dambrauskas.

Pasak jo, profsąjungos ruošiasi masiniams streikams. Esą pirmieji gali būti organizuojami po poros mėnesių, o pavasarį galimas ir visuotinio streiko organizavimas.


Šiame straipsnyje: mitingaspiketasriaušės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių