Quantcast

Spalio mėnesį Vilniuje šilumos kaina buvo beveik 12 proc. mažesnė nei pernai

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) prognozuoja, kad didžiųjų miestų gyventojus pasieks apie 25 procentus mažesnės sąskaitos už spalį suvartotą šilumą nei praėjusiais metais. Pagrindinė priežastis – per metus smukusios šilumos kainos ir šį spalį vyravusi aukštesnė oro lauko temperatūra.

Šilumos kaina Vilniuje, prieš metus sudariusi 28,09 ct/kWh su PVM, šių metų spalį buvo 24,73 ct/kWh (be PVM) – tai yra mažėjo 11,9 proc.

Vilniuje vidutinė oro temperatūra nuo šių metų spalio 15 dienos, kuomet ėmė šildytis didžioji dalis daugiabučių, iki mėnesio pabaigos sudarė apie 7,9 laipsnių laipsnius šilumos. Pernai daugelis namų sostinėje pradėjo šildytis spalio 23 dieną, o vidutinė oro temperatūra buvo 1,9 laipsnių šilumos.

„Pirminiai duomenys, kuriuos asociacijai pateikė šilumos tiekimo įmonės, leidžia prognozuoti, kad sąskaitos už šilumą bus iki ketvirtadalio mažesnės nei pernai“, - patvirtino LŠTA prezidentas Vytautas Stasiūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių