Quantcast

Sostinės valdžia ruošiasi pratęsti sutartį su „City Service“

Vilniaus miesto valdžia ketina dar 5 metams pratęsti sutartį su bendrove „City service“ dėl ugdymo įstaigų šilumos ūkio priežiūros, tačiau į sutartį žadama įtraukti papildomą sąlygą - galimybę keliose mokyklose pačiai savivaldybei atlikti eksperimentinę priežiūrą.

Nepaisydama Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėto ikiteisminio tyrimo Vilniaus miesto valdžia jau šį trečiadienį ketina apsispręsti, kokiomis sąlygomis pratęsti sutartį su bendrove „City service“. Ilgiau delsti savivaldybė negali, nes būtent penktadienį, birželio 19-ąją baigiasi 2002 m. su bendrove „City service“ pasirašyta sutartis.

Šiandien rimčiau svarstomi du variantai: pratęsti sutartį vieneriems metams, kol konkurso būdu bus parinktas naujas paslaugos tiekėjas. Kitas būdas - pratęsti visam 5 metų laikotarpiui, kuris numatytas šiandieninėje sutartyje, tačiau į ją įtraukti keletą papildomų sąlygų. Iš sostinėje veikiančių 245 mokyklų bei vaikų darželių apie 235-233 jų būtų patikėta „City service“ priežiūrai, o 10-12 ugdymo įstaigų šilumos ūkį, vandens bei nuotėkių tinklus prižiūrėtų pačių mokyklų darbuotojai. Siekiant objektyvesnių rezultatų eksperimentui būtų atrinktos įvairių tipų mokyklos.

Šis eksperimentas atskleistų, kuris variantas yra miestui ekonomiškai naudingesnis. Jeigu mokyklos pačios pajėgtų pigiau rūpintis šilumos ūkiu, savivaldybė galėtų po metų nutraukti sutartį su „City service“. 

Labiausiai Vilniaus valdžia linksta prie pastarojo varianto,  tačiau abejoja, ar eksperimente dalyvausiančios įstaigos sutaupys, pačios prižiūrėdamos šilumos, vandens, nuotėkų tinklus, šalindamos jų gedimus.

„Jeigu mokyklos pačios tai darytų, reikėtų apmokyti 245 žmonių, jiems mokėti ne mažiau nei po 2 tūkst. litų atlyginimą per mėnesį. Kai paslaugą teikia „City service“, kiekvienos įstaigos priežiūra ir gedimų šalinimas kainuoja savivaldybei kainuoja 400 litų per mėnesį. Ta suma pakankamai maža. Už mažesnę sumą pačios mokyklos negali to padaryti“, - sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Yra dar vienas variantas - nutraukti sutartį ir šilumos ūkio priežiūrą perleisti pačioms įstaigoms, kol konkurso būdu bus išrinktas naujas paslaugos tiekėjas. Tačiau Vilniaus valdžia būgštauja, kad konkursas gali labiau patuštinti savivaldybės iždą, nei dabartinė sutartis.

Mat šiandien savivaldybė už ugdymo įstaigų priežiūrą „City service“ moka po 22 ct. už kv. metrą bei papildomai už šilumos tiekimą ir kitus komunalinius mokesčius. Jeigu sutartis būtų pratęsta 5 metams, bendrovė šiam laikotarpiui ketina savivaldybei suteikti 2 mln. litų nuolaidą. Be to, kiekvienos renovuotos mokyklos priežiūra savivaldybei atpinga dar 25 proc. Iš viso Vilniuje yra 30 renovuotų ugdymo įstaigų.

Jeigu būtų skelbiamas konkursas, baiminamasi, kad vien priežiūros tarifas šoktelėtų 2 ct. daugiau ir siektų 24 ct. už kv. metrą. Taip pat tektų dar po 10-12 ct. mokėti už vandens, nuotėkų, šilumos tinklų priežiūrą, neįskaitant degimų šalinimo.

 „Konkursas dažnai pakoreguoja kainą. Mes galime tikėtis apie 25-24 ct. už kv. metrą kainos už paslaugas, bet tai būtų gerokai brangiau. Greičiausiai po konkurso mums paslauga kainuotų brangiau, bet tada mes nebeturėsime galimybės sugrįžti prie „City service“ varianto. Jie irgi moka skaičiuoti ir nenorės paslaugos tiekti pigiau, jeigu konkursas parodys kitą kainą“, - būgštavo R.Adomavičius.


Šiame straipsnyje: city servisevilnaus savialdybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių