Sostinės valdžia koreguos šilumos tinklų nuomos sutartį

Kovą bus koreguojama 2002 m. tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Dalkia“ pasirašyta šilumos tinklų nuomos sutartis. Mat joje nenumatytos būtinos milijardinės investicijos į Vilniaus šilumos ūkį.

Nepakoregavus sutarties, už jas po ketverių metų valdžia būtų priversta kloti milijardus iš miesto biudžeto.

Nori pereiti prie biokuro

Vilniaus miesto savivaldybės tikisi iki lapkričio 1-osios paskelbti uždarą konkursą konsultantams parinkti. Ekonomikos bei teisės sričių specialistai per tris mėnesius, iki kitų metų kovo 1-osios, privalės parengti studiją, kaip gali būti koreguojama 2002 m. pasirašyta šilumos tinklų nuomos sutartis.

Pagrindinė konsultantų užduotis bus išanalizuoti ne tik nuo 2002 m. galiojančią sutartį, bet ir esamą Vilniaus šilumos ūkio situaciją bei pateikti pasiūlymus, kokios galimos naujos investicijos, kaip realiai jos gali būti įgyvendinamos bei kaip jos įtakos karšto vandens ir šilumos kainą galutiniam vartotojui.

„Iki 2016 m. „Vilniaus energija“ privalėtų investuoti apie 1,1 mlrd. litų į naujų filtrų diegimą, tam kad elektrinės tarša atitiktų Europos Sąjungos keliamus reikalavimus. Arba yra alternatyva, kūrenti ne dujas bei mazutą ir investuoti į filtrus, o pereiti prie ekologiško atsinaujinančio kuro naudojimo: medžio atliekų, specialių žilvičių, šiaudų ir kitokio kuro. Juo labiau, kad pernai taryba priėmė sprendimą iki 2012 m. šilumos ir karšto vandens gamybai naudoti apie 70 proc. atsinaujinančio ekologiško kuro. Tačiau norint šias investicijas įgyvendinti, reikia jas numatyti nuomos sutarties investicijų plane, antraip jas po ketverių metų, baigiantis nuomos terminui, savivaldybė iš „Vilniaus energijos“ privalės išpirkti“, - sakė Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius.

Nuo 2002 m. iki 2017 m. nuomos sutartimi „Vilniaus energija“ buvo įsipareigojusi investuoti į šilumos ūkio atnaujinimą apie 580 mln. litų. Prieš akis dar ketveri metai, o iš investicijų plane numatytų lėšų liko nepanaudota vos 1,5 mln. litų.

Keisti sutartį nori ir nuomininkai

Kad nuomos sutartis būtų peržiūrima ir koreguojama, neprieštarauja ir „Vilniaus energijos“ atstovai. Bendrovės komercijos direktorius Rimantas Germanas  taip pat pabrėžė, kad pirmiausia būtina koreguoti investicijų planą. Mat be savivaldybės sutikimo esą bendrovė negali papildomai investuoti nė lito į šilumos ūkio įrenginius.

„Pavyzdžiui, nepakoregavus investicijų plano, neturėtume teisės pirkti ir įdiegti filtrų taršos mažinimui. Reiškia, 2016 m. mes sumokėtume baudas, o kitais metais baigtųsi nuomos terminas, uždarytume elektrinę ir išsikraustytume. Be to, savivaldybė priėmė sprendimą nuo 2012 m. naudoti apie 70 proc. ekologinio kuro. Dabar mes jo naudojame tik 10 proc. Norint pereiti prie ekologinio kuro, reikia įsigyti bei įdiegti įrenginius, kurie galėtų kainuoti apie 0,5 mlrd. litų. Investicijų plane tai neatsispindi. Šie du ir yra esminiai derybų klausimai“, - sakė R.Germanas.

Sutarties keitimas atsies100 tūkst. litų
Savivaldybės samdyti konsultantai jau pavasarį privalės padėti Vilniaus miesto savivaldybei derybose su šilumos ūkio nuomininku, „Vilniaus energija“, dėl dokumento keitimo. Paslaugų kaina neturėtų viršyti 100 tūkst. litų.

Konkursas konsultantų paieškoms bus rengiamas artimiausiu metu. Jį apklausos būdu organizuos speciali komisija, sudaryta iš Viliaus miesto savivaldybės administracijos bei savivaldybei priklausančių Vilniaus šilumos tinklų bendrovės darbuotojų. Iš viso komisiją sudarys 5 asmenys. Jie apklausos būdu turės parinkti konsultantų grupę, galinčią teikti teisines ir ekonomines konsultacijas. Kone svarbiausias kriterijus, kad konsultantai nebūtų susiję su „Vilniaus energija“ ar kitomis koncernui „Rubicon group“ priklausančiomis įmonėmis.


Šiame straipsnyje: Dalkiašilumos tinklai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių