Quantcast

Sostinės Sereikiškių parkas jau tveriamas nuo miestiečių

Balandžio 10 d., kaip ir buvo planuota, Sereikiškių parkas, kuris dar vadinamas Bernardinų sodu, uždarytas restauracijos darbams. Antradienį iki pietų parko teritoriją jau juosė tvora.

„Kol kas dar negavome jokių nurodymų. Laukiu vado, jis dar neatvažiavo. Nežinau, kada čia kas pradės vykti. Į parką nieko nebeįleidžiame, tačiau, kaip matote, žmonių jame dar yra. Nežinau, pro kur jie čia įlenda“, - stebėjosi apsaugos darbuotojas, saugantis tvora užtvertą įėjimą į parką.

Stebėtis nėra ko. Apėjus palei Vilnią iš Užupio pusės ir perėjus per tiltelį - dešinėje Teniso kortai, kairėje - Sereikiškių parkas. Iš šitos pusės jis taip pat aptvertas, tačiau toje vietoje, kur prie upės pakraščio baigiasi tvora, pakliūti į parko teritoriją įmanoma.

Pirmas parko restauracijos darbų etapas planuojamas baigti gruodį. 2013 m. pavasarį turėtų būti tęsiami želdinimo darbai.Baigus visus darbus parkas turėtų įgyti autentiškus XIX a.pab. jam būdingus bruožus: atvirų – uždarų erdvių sistemą su daug šviesos, dailininko Alexanderio Strausso kurtą centrinę dalį, botanikos ir vienuolyno sodų ekspozicijas, alpinariumą, rožyną ir kitus istorinius elementus.

Sodo restauravimo ir atkūrimo projektas paruoštas vadovaujantis XIX a. pab. ir XX a. pr. istorine ikonografine medžiaga, atspindint šios teritorijos raidą ir išsaugant vertingiausius želdinius.

Portalas diena.lt primena, kad Sereikiškių parko rekonstrukciją pagal parengtą projektą atliks Vilniaus statybų bendrovė „LitCon“ (buvusi „Pireka“). Parką atnaujinti iš viso atsieis beveik 18 mln. litų.

Atnaujinta erdvė bus pritaikyta šiuolaikinio lankytojo kultūriniams ir rekreaciniams poreikiams.

Pernai rudenį parke pradėjo darbuotis archeologai. „Ši vieta istoriškai labai svarbi, čia buvo bernardinų sodai, tad galima tikėtis rasti vertingų dalykų. Todėl mums labai svarbu atkasti vertingiausius sluoksnius. Vėliau, kai prasidės parko rekonstrukcija, mes su statybininkais tęsime kasinėjimus, stebėsime darbus“, – portalui diena.lt yra sakiusi „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgų“ archeologė Aušra Zalepūgienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių