Pereiti į pagrindinį turinį

Sostinės savivaldybės biudžetas staiga šiek tiek ūgtelėjo

2012-02-08 20:20
Sostinės savivaldybės biudžetas staiga šiek tiek ūgtelėjo
Sostinės savivaldybės biudžetas staiga šiek tiek ūgtelėjo / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
Turinys

Vilniaus savivaldybė trečiadienį patvirtino pakoreguotą 2012 metų savivaldybės biudžetą.  
Per dvi savaites miesto valdžia sugebėjo rasti pinigų ir biudžetą padidinti nuo 986,9 mln. litų iki 1,019 mlrd litų.

Lėšų, anot mero Artūro Zuoko, atsidaro padidinus privatizavimo fondą.

Miestas ir šiais metais ketina išleisti daugiau pinigų, nei pajėgia surinkti. Naujame biudžete numatyta asignavimams iš miesto iždo skirti beveik 1,2 mlrd. litų.

Savivaldybės tarybos opozicijos atstovas Bronius Cicėnas biudžete pasigedo informacijos, iš kokių bankų ir kokio dydžio sumas miestas ketina skolintis iš bankų.

„Tai yra didžiuliai pinigai, bet jokios konkrečios informacijos apie skolas neturime. Mums žadėjo įvairius grafikus, bet jų iki šiol nematome ir tvirtinamame biudžete“, - kalbėjo politikas.

Beveik po lygiai lėšų savivaldybės valdininkai tikisi surinkti patys iš įvairių mokesčių ir gauti iš valstybės biudžeto. Tad laisvai disponuoti sostinės vadovai galės tik puse biudžeto, kuris susidarys iš gyventojų pajamų mokesčio, įvairaus turto, prekių ir paslaugų mokesčių.

Palyginti su pernai, iš valstybės biudžeto Vilniui šiais metais atkeliaus maždaug 12 mln. litų daugiau – iš viso 444,2 mln. litų.

Kaip ir kiekvienais metais, didžiąją biudžeto dalį miestas išdalija švietimui ir kultūrai paremti. Tai pirmiausia lemia valstybės skiriamos tikslinės dotacijos paskirtis – mokinio krepšeliui finansuoti, įvairioms švietimo, kultūros ir socialinėms įstaigoms išlaikyti.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentas šiemet galės disponuoti beveik 650 mln. litų. Tiesa, daugiau kaip pusė šios sumos bus išleista ne naujiems projektams ar turtui įsigyti, o atlyginimams mokėti.

Kaip rašoma biudžeto projekte, likusios lėšos turėtų atitekti vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems ugdyti, socialinei apsaugai plėtoti, skurdui bei socialinei atskirčiai mažinti, kultūros veiklos plėtrai ir jos vaidmeniui bendruomenės gyvenime stiprinti.

Beveik po lygiai asignavimų numatyta Aplinkos ir energetikos bei Miesto ūkio ir transporto departamentams. Abu savivaldybės departamentai galės disponuoti po kiek daugiau kaip 200 mln. litų.

2012 m. biudžeto projekte numatyta išleisti beveik 190 mln. litų skolintų pinigų. Didžioji dalis šios sumos, maždaug 128 mln. litų, skirta Miesto ūkio ir transporto departamentui.

Pinigai turėtų būti leidžiami programoms „Socialinės apsaugos plėtojimas, skurdo bei socialinės atskirties mažinimas“, „Miesto infrastruktūros objektų priežiūra ir modernizavimas“, „Miesto infrastruktūros objektų plėtra“ finansuoti.