Sostinės savivaldybė siekia perimti japoniško sodo projekto kontrolę

Vilniaus miesto savivaldybė siekia perimti japoniško sodo projekto kontrolę iš verslininkų – bendrovių „Tokvila“ ir „MG Baltic“ kontroliuojamos „Darnu Group“ – bei žada, kad parko lankymas bus nemokamas.

Bendrovės, kartu su savivaldybe daugiau nei penkerius metus planavusios įrengti sodą Šnipiškėse, viešosios įstaigos „Japoniškas sodas“ dalis sutiko perleisti neatlygintinai, siekdamos, kad projektas pagaliau pajudėtų iš sąstingio, BNS patvirtino mero patarėjas ir įstaigos valdybos pirmininkas Karolis Žukauskas.

Dėl teisių perėmimo artimiausiu metu dar turės balsuoti savivaldybės taryba. Po šio sprendimo viešąją įstaigą kontroliuos tik savivaldybė.

Viešąją įstaigą įkūrė savivaldybė, minėtos įmonės ir japoniško sodo Kretingos rajone savininkas Šarūnas Kasmauskas. Pastarasis sutiko savo dalį perleisti sostinei, tačiau prieš kelerius metus siųstas toks pat pasiūlymas atiduoti projekto kontrolę į savivaldybės rankas „Darnu Group“ ir „Tokvilos“ tuomet nesudomino.

Parko lankymas būtų nemokamas. Tikiuosi, kad taryba pritars sprendimui, nes parko kūrimas jau per ilgai užsitęsė.

„Projekto idėja buvo rengta gana paviršutiniškai, paskaičiuotos augalų sodinimo ir kitos išlaidos, bet nebuvo įvertintos požeminės komunikacijos ir panašiai. Viskas buvo perskaičiuota, keitėsi, prieita prie konkrečių projektinių pasiūlymų, tad galutinė suma siekia tris su trupučiu milijono“, – tvirtino K. Žukauskas.

Jis teigia, kad šįkart bendrovės sutiko perleisti dalis, nes parko 5 hektarų teritorijoje projektas užsitęsė.

„Jie suinteresuoti, kad projektas įvyktų, nes turi šalia nekilnojamojo turto, vysto verslą, tad stagnacija ir buvimas projekto, kuris nevyksta, partneriais jiems yra blogiau“, – aiškino K. Žukauskas.

Jis pabrėžė, kad pakeitus projektą, ankstesnių planų išlaikyti parką iš bilietų atsisakoma – greta bus įrengta tik mokama stovėjimo aikštelė.

„Parko lankymas būtų nemokamas. Tikiuosi, kad taryba pritars sprendimui, nes parko kūrimas jau per ilgai užsitęsė“, – tvirtino mero patarėjas.

2018-ųjų pradžioje savivaldybė sodo įkūrimui buvo skyrusi 86 tūkst. eurų, planuota siekti dar 1,16 mln. eurų europinės paramos. Verslininkai buvo įsipareigoję investuoti ne mažiau nei 270 tūkst. eurų. Sodą planuota įkurti iki 2020-ųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių