Sostinės savivaldybė iš A. G. Astrauskaitės siekia prisiteisti per 1 tūkst. eurų

Rugpjūtį prie Seimo riaušėmis pasibaigusį mitingą organizavusiai vilnietei Astrai Genovaitei Astrauskaitei savivaldybė pateikė daugiau nei 1 tūkst. eurų sąskaitą už neišvežtas šiukšles.

Kadangi mitingo organizatorė šią sumą apmokėti atsisakė, savivaldybė su ieškiniu kreipėsi į teismą. A. G. Astrauskaitė šioje civilinėje byloje yra atsakovė.

Pirmadienį teismas bandė surengti posėdį, tačiau jis neįvyko, nagrinėjimas atidėtas kitų metų sausiui.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas BNS nurodė, kad ieškinys pateiktas dėl netinkamo rugpjūčio 10-osios mitingo prie Seimo organizatorių įsipareigojimų vykdymo.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymą, organizatoriai pasibaigus mitingui per vieną valandą turėjo sutvarkyti teritoriją, surinkti ir išvežti šiukšles.

Savivaldybė mano, kad A. G. Astrauskaitė neįvykdė įsakyme nurodyto įpareigojimo, tai yra pasibaigus mitingui nei per vieną valandą, nei kitą dieną po mitingo nesutvarkė teritorijos, nesurinko ir neišvežė šiukšlių.

„Todėl Vilniaus miesto savivaldybės administracija buvo priversta nedelsiant organizuoti minėtos teritorijos sutvarkymą savo lėšomis ir kreipėsi į UAB „Mano aplinka“ dėl teritorijos sutvarkymo paslaugų“, – teigia P. Vaitekėnas.

Tai padariusi „Mano aplinka“ rugpjūčio 11 dieną savivaldybei pateikė daugiau nei 1 tūkst. eurų sąskaitą.

Pasak savivaldybės, kadangi A. G. Astrauskaitė nesutiko geranoriškai atlyginti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patirtų nuostolių, pateiktas ieškinys Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Moteris tikina šiukšles sutvarkiusi

Pati A. G. Astrauskaitė tvirtina visus įpareigojimus įvykdžiusi.

BNS atsiųstame laiške ji teigia, kad rugpjūčio 10 dienos mitingo laikas buvo suderintas su Vilniaus savivaldybe – nuo 9 val. iki 17 valandos.

„16 val. mitingą baigiau. 16.10 val. išvežėm su Seimo nariu Aidu Gedvilu mitingo rezoliuciją ir po rezoliucija pasirašytus 93 lapus mitingo dalyvių parašų į Prezidentūrą. Nepriklausomybės aikštė ir scenos bei dekoracijų vieta prie M. Mažvydo bibliotekos iki 18 val. buvo visiškai sutvarkyta, nepalikta nė vienos šiukšlės, žmonių nebebuvo. Yra įrašai, jie pateikti teismui ir proceso metu bus peržiūrėti“, – teigia mitingo organizatorė.

Policija sako, kad iš A. G. Astrauskaitės pateikto vaizdo įrašo matyti, jog po renginio šiukšlių nėra palikta, tačiau teritorija nėra sutvarkyta, paliktos inscenizuotos kartuvės, plakatai ir kitos per renginį naudotos priemonės.

Pasak policijos, mitingo organizatorė iš dalies sutiko, kad mitingas vyko arčiau nei 75 metrai nuo Seimo. Ji aiškino, kad iki tol visi mitingai vyko nesilaikant šio atstumo.

Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka pranešė, kad mitingas sutrikdė jos darbą ir tvarką, ji negalėjo tinkamai užtikrinti lankytojų saugumo, teikti jiems paslaugų.

Už pažeidimus per mitingą skirta bauda

A. G. Astrauskaitei buvo pritaikyta ir administracinė atsakomybė. Už įvairius pažeidimus per šį mitingą A. G. Astrauskaitė policijos buvo nubausta 370 eurų bauda.

Dėl to mitingo organizatorė kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto apylinkės teismas lapkritį pradėjo nagrinėti A. G. Astrauskaitės skundą dėl rugsėjį policijos jai surašyto administracinio protokolo.

Teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė BNS sakė, kad pareiškėja ginčija jai skirtą administracinę baudą už 75 metrų atstumo iki Seimo nesilaikymą, nelaiku baigtą mitingą, po mitingo nesurinktas šiukšles.

Teismas į kitą posėdį gruodį kvies liudytojus, peržiūrės vaizdo medžiagą.

Abiejose bylose A. G. Astrauskaitei atstovauja advokato padėjėjas, buvęs valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras Kęstutis Skrebys.

Siekiant užtikrinti tvarką teisme per A. G. Astrauskaitės bylą, buvo pasitelkti policijos pareigūnai.

„Policijos daugiau nei per B. Dekanidzės teismą, trys ekipažai, į teismą atėjo gal dešimt senyvo amžiaus žmonių“, – BNS sakė K. Skrebys.

Rugpjūčio 10 dieną organizuotas mitingas prie Seimo virto riaušėmis. Dabar dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas, įtarimai pateikti 91 asmeniui.

Per kitą mitingą spalį dėl A. G. Astrauskaitės išsakytų raginimų pažeisti valstybės suverenitetą pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau įtarimai kol kas niekam nepateikti.

Buvusi kandidatė į Seimą, pedagogė A. G. Astrauskaitė protesto mitingą prieš pandemijos valdymą surengė Vilniuje, Katedros aikštėje, jame dalyvavo apie pusantro šimto žmonių.

Iš Katedros aikštės akcijos dalyviai Gedimino prospektu nužygiavo iki Seimo ir grįžo iki Vyriausybės, kur sakė kalbas, kritikavo valdžią.

A. G. Astrauskaitei iki kitų metų birželio uždrausta lankytis viešuose renginiuose. Policijos nutarimas nėra įsiteisėjęs.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Šiukšlė

Šiukšlė portretas
Kas patikės už tūkstantį Eurų surinko tris šiukšles ir pašlavė dvi nuorūkas. Likusieji matyt premijoms nuėjo, už gerą darbą. Vilniaus savivaldybės stilius.

rusiška tvarka

rusiška tvarka portretas
Rusijoje tokiomis pačiomis priemonėmis dorojamasi su Navalno šalininkais. Dabar tą matome ir Šimašiaus niokojamame Vilniuje.

Tai ateik, pasodink, drąsuoli.

Tai ateik, pasodink, drąsuoli. portretas
...
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių