Quantcast

S. Nėries gimnazija pakeitė nuomonę: nebenori persivadinti Šv. Kotrynos vardu

Nors sostinės savivaldybės taryba jau trečiadienį turėjo svarstyti, ar Salomėjos Nėries gimnaziją pervadinti Šv. Kotrynos vardu, dar iki posėdžio mokykla pakeitė nuomonę dėl siūlomo pavadinimo. Pasak Istorinės atminties komisijos pirmininkės Kamilės Šeraitės-Gogelienės, šiame posėdyje Vilniaus miesto politikai balsuos tik dėl paties pavadinimo keitimo iniciatyvos.

„Savivaldybė gavo raštą iš Salomėjos Nėries mokyklos, kur konstatuojama, kad mokytojai nepritaria Šv. Kotrynos pavadinimui, todėl taryba, tikėtina, neskubės pritarti šiam pavadinimui ir leis mokyklai toliau tęsti diskusijas, bet pačiam pavadinimo keitimui tikrai pritarsime“, – Eltai teigė K. Šeraitė-Gogelienė.

Ji viliasi, kad mokykla galutinį pavadinimo variantą pateiks per mėnesį – iki kito tarybos posėdžio.

Iš viso S. Nėries gimnazijos bendruomenė pateikė keturis mokyklos pavadinimų variantus – Medijų, Senamiesčio, Šv. Kotrynos ir Medijų-Senamiesčio gimnazijos pavadinimai.

Sostinės tarybai siūloma keisti Sofijos Kovalevskajos mokyklos pavadinimą į Vilniaus Sostinės gimnaziją.

ELTA primena, kad diskusijos dėl Vilniaus Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimo keitimo viešoje erdvėje tęsiasi jau kurį laiką. Mokyklos vadovybė jau anksčiau buvo prakalbusi apie ketinimus keisti ugdymo įstaigos vardą.

Vasario viduryje Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijos kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos pakeisti jų pavadinimus.

Nuo praėjusių metų gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

2022 metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.

Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) ir savivaldybių institucijoms.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
kazkas vysiskai nukvako, tik nepavyks istrinti S.Neries is zmoniu atminties

nėris

nėris portretas
Sumautas burokevičiaus dalios gimnazijos personalas

na

na portretas
kaip mes didziavomes ir dabar didziuojames kad baigem Salomeika,kokie geri mokytojai buvo pati grybauskaite sveikino savo aukletoja.galit pervardint kaip norit bet zinom kad tai salomejka.
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių