Quantcast

Sostinės konservatoriai prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtų atlyginimų

  • Teksto dydis:

Portalui Diena.lt paskelbus, kad kai kurie Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai liepos-rugsėjo mėnesiais deklaravo savivaldybėje dirbę po 8 valandas per parą (o daugelis jų - dar po 8 val. privačiame darbe) ir už tai gavę atlygį iš savivaldybės biudžeto, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Vilniaus miesto taryboje seniūnas Valdas Benkunskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą ir nustatyti, ar minėtu atveju nėra sukčiavimo, ar kitos nusikalstamos veikos požymių.

„Tarybos ir komitetų posėdžiai vyksta vidutiniškai vieną kartą per dvi savaites, o rugpjūčio mėnesį savivaldybėje posėdžiai apskritai nevyko. Dar daugiau, tarybos reglamentas nustato, kad už susitikimus su rinkėjais, pasiruošimus posėdžiams ir panašias veiklas tarybos nariai gali deklaruoti ne daugiau kaip 60 valandų, už kurias būtų mokamas atlygis. Todėl politikų deklaruotas darbas po 16 valandų per parą, arba vidutiniškai po 160 valandų per mėnesį, yra nesuvokiamas“, – teigė TS-LKD frakcijos Vilniaus miesto taryboje seniūnas V. Benkunskas.

Pasak V. Benkunsko, prokurorams adresuotame rašte prašoma išsiaiškinti, ar nebuvo pažeistas viešasis interesas ir padaryta nusikalstama veika, kai valdančiosios daugumos tarybos nariams, už galimai suklastotas darbo valandas, buvo išmokėti pinigai iš savivaldybės biudžeto.

„Nesuprantamas ir savivaldybės administracijos elgesys, kai mokami pinigai iš savivaldybės biudžeto, akivaizdžiai pažeidžia tarybos reglamentą ir viršija visas leistinas ribas. Negaliu paneigti, kad valdančiosios daugumos lyderiai, tokiais „pagerintais“ mokėjimais, galėjo atsilyginti savo kolegoms už lojalumą, priimant sprendimus taryboje, nes opozicijoje dirbantys tarybos nariai niekada nieko panašaus nėra deklaravę, ar gavę panašaus dydžio atlyginimus“, – teigė V. Benkunskas.

Pagal vietos savivaldos įstatymą, savivaldybės tarybos nariai nėra nuolatiniai savivaldybės administracijos darbuotojai. Tarybos nariams gali būti mokamas atlyginimas tik už valandas, dirbant ir vykdant savivaldybės tarybos nario pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių