Quantcast

Sostinės kavinės ruošiasi rugsėjo pirmajai

Rugsėjo pirmoji – šventė ne tik moksleiviams ir jų tėvams, bet ir jų laukiantiems kavinių ar restoranų vadovams. Šventinę dieną laisvų staliukų gali tekti paieškoti.

Laukia klientų apgulties

"Rugsėjo pirmoji –  vaikų šventė, tapusi šeimos švente, kada tėvai, atidėję į šalį nuolatinį bėgimą, nors vieną dieną stengiasi skirti vaikams. Ir mažesniuose miesteliuose, ir ypač didmiesčiuose neabejotinai bus kavinių, restoranų apgultis. Tai – viena iš tų dienų, kai restoranų personalas pluša nepakeldami galvų, o restoranai pasiekia rekordines apyvartas", – sakė restoranų grupės "Fortas" marketingo vadovas Kęstutis Markevičius.

Pagal jo prognozes, apyvarta restoranuose didės ne mažiau nei 30 proc., lyginant su įprasta darbo diena. "Kai kuriuose restoranuose būna net didesnis nei 50 proc. apyvartos augimas", – sakė K.Markevičius.

Tradicijas pristabdė draudimas

"Marceliukės klėčio" vadovas Vytenis Urba prisiminė, kad prieš kelerius metus per rugsėjo pirmąją restoranas tiesiog lūždavo nuo žmonių. "Dažniausiai užsisakydavo bulvinių blynų, vadindavome rugsėjo pirmąją blynų fiesta", – juokėsi jis.

Tačiau šią tradiciją sustabdė draudimas rugsėjo pirmąją parduoti alkoholį, tuomet žmonių pastebimai sumažėjo. "Kultūringai žmonės vartodavo, tačiau mėgdavo kokią vyno taurę išgerti. Dabar laukiame naujų vėjų, gal kas pasikeis. Kol kas atsargiai žiūrime, bet, manau, po kokių trejų ketverių metų ta rugsėjo pirmosios tradicija eiti į restoranus vėl atsigaus", – tiksliai prognozuoti nesiryžo V.Urba.

Rezervuotis tik pratinasi

Nusprendusių pasirūpinti šventės vieta iš anksto sostinėje nebuvo daug – tradicija rezervuotis staliukus iš anksto dar tik pradeda įsigalėti.

"Mažesni restoranai paprastai vietų nerezervuoja, nes šią dieną turi nuolatinį tėvelių ir vaikučių srautą. Didesniuose, talpesniuose restoranuose vietos būna rezervuojamos. Restorane "Terrazza" turime išankstinių vietų užsakymų keletui gausių jaunų kompanijų", – sakė K.Markevičius.

"Marceliukės klėtis" paskutinę vasaros dieną dar nežinojo, kiek lankytojų šventės paminėti ateis būtent pas juos. "Rezervuota staliukų gana nedaug, bet laukiame neplanuotų svečių. Pas mus žmonės dar nelabai pratę rezervuotis", – pripažino V.Urba.

Visgi, populiariausiose vietose mieste, daug staliukų jau rezervuota . Tiek "Tores", tiek "Pilies kepyklėlės" atstovai tikino, kad pas juos užsakymų daug, tačiau tai – su švente nesusiję. Tiesiog ir taip kasdien netrūksta lankytojų, todėl skirtumo šventinę dieną jie nepajunta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių