Sostinės Juodojo kelio sankryžose – saugesnis eismo organizavimas

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Gurių g. – Juodojo kelio ir Tolimosios g. – Juodojo kelio sankryžose pradėti taikyti nauji eismo valdymo sprendimai, kad visiems eismo dalyviams judėti būtų saugiau. Minėtos sankryžos yra atnaujintos – jose įrengti šviesoforai, pėsčiųjų šaligatviai ir dviračių tako atkarpa Tolimojoje g.

Gurių g. – Juodojo kelio ir Tolimosios g. – Juodojo kelio sankryžose jau veikia nauji šviesoforai. Sankryžose eismas reguliuojamas prisitaikant prie transporto srautų, naudojant transporto jutiklius. Taip pat Tolimosios g. – Juodojo kelio sankryžoje įrengta vaizdo stebėjimo kamera, reikalinga operatyvesniam eismo valdymui, situacijų stebėjimui.

Iki šiol sankryžose intensyviausiu metu vairuotojams buvo gana sudėtinga išvažiuoti iš šalutinių gatvių: iš Gurių g. – Juodojo kelio–Gurių g. sankryžoje, o iš Juodojo kelio – link centro, Juodojo kelio ir Tolimosios g. sankryžoje.

Gurių g. yra šalutinė gatvė, iš kurios eismas į Juodąjį kelią iki šiol vyko tik viena juosta, vairuotojams reikėdavo praleisti visus, važiuojančius Juoduoju keliu. Sankryžoje įrengus šviesoforus, kiekvieną ciklą dega žalias signalas ir yra lengviau atlikti posūkius į kairę, netrukdomai važiuoti ir dėl to išvengti besiformuojančių spūsčių. Sukant į dešinę įrengta nereguliuojama nuovaža su greitėjimo juosta įsilieti į Juodąjį kelią. Gurių g. ir Juodojo kelio sankryžoje važiuojant Juoduoju keliu nuo Tolimosios g. įrengta papildoma juosta atskirai reguliuojamam kairiajam posūkiui į Gurių, todėl pravažiuoti tiek tiesiai, tiek į kairę  yra patogiau ir saugiau.

Juodojo kelio ir Tolimosios g. sankryžoje taip pat atsiranda papildomos juostos ir yra apsaugoti manevrai į kairę iš Juodojo kelio į Tolimąją g. ir iš Tolimosios g. į kairę, į Juodąjį kelią. Todėl manevrai šios sankryžoje taip pat bus saugesni.

Pėsčiųjų saugumui ir patogumui Gurių g. sankryžoje naujai įrengtos pėsčiųjų perėjos – tiek einant per pagrindinę gatvę – Juodąjį kelią, tiek per šalutinę – Gurių g.

Tolimosios g. sankryžoje pėsčiųjų perėjos nuo šiol reguliuojamos šviesoforais, o perėja per Juodąjį kelią yra perkelta arčiau traukos centrų. Šioje sankryžoje įrengtos ir dviračių pervažos.

Pėstiesiems ir dviratininkams žalias signalas sankryžose užsidega paspaudus jiems skirtus mygtukus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Apie sauguma

Apie sauguma portretas
Nematau piesciuju salu viduryje! Tai turetu buti pirmas dalykas statomas norint saugumo.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių