Sostinės gyventojai – liftų niokotojų įkaitai

Vilniaus Viršuliškių 53-o namo gyventojai nebežino, ką daryti. Per dvi savaites jų name buvo pavogti abiejų liftų brangūs mechanizmai. Nenorite lipti į dvyliktą aukštą? Pirkite naują įrangą.

„Per pastarąsias dvi savaites buvo pavogti abiejų liftų brangūs mechanizmai, antrasis – šį sekmadienį. „Viršuliškių būstas“ administratorius teigia, kad vieno mechanizmo vertė - 34 tūkst. litų. Valdininkai į šią problemą žiūri atmestinai, teigia, kad nėra įmanoma nieko padaryti, nes tokių įrenginių nebegamina. Nieko nedomina, kad pensininkai, mamos su vežimėliais nuo šiol turės lipti į vienuoliktą, dvyliktą aukštus“, - laiške redakcijai piktinosi šio namo gyventoja.

Pasak jos, atmestinis namo administratorių požiūris pasireiškė ir tuo, kad po pirmosios vagystės nebuvo imtasi jokių priemonių, nebuvo įdėta jokių pastangų, kad tokia vagystė nepasikartotų. „Turtas neapdraustas - juk lifto remonto išlaidas turės padengti patys gyventojai. Įvykus antrai vagystei liftų remontuoti ir toliau nesiskubinama...“, - rašė ji.

Bendrovės „City Service“, kuriai priklauso "Viršuliškių būstas", atstovas Vilius Mackonis apgailestavo, kad tokiais atvejais gyventojams padėti, deja, kone neįmanoma: „Dėl bendro gyventojų turto apdraudimo bandome tartis su įvairiomis bendrovėmis, tačiau niekas nenori to imtis. Liftai apskritai yra atskira kalba – juos prižiūri kitos bendrovės, tačiau žinome, kad draudimo bendrovės tikrai nesiryš drausti liftų, kurie šiaip ar taip yra ant nurašymo ribos ir sutaisius vieną detalę tuoj genda kita“.

Vagystės iš liftų – nebe naujiena. Pastaruoju metu jų itin daug Viršuliškių ir Karoliniškių rajonuose.

„Vagystės paprastai įvykdomos dienos metu, prisidengiant neva liftų tvarkymo darbais. Vagys įvairiais būdais įlenda į mašinų patalpas ir išardo dalis, kuriose yra vario ir aliuminio. Šitaip sugadinamos liftų valdymo spintos, suktuvai, transformatoriai. Gyventojams padaroma didelė žala. Vidutiniškai apgadinto įrenginio remontas kainuoja kelis tūkstančius litų, tačiau buvo atvejų, kada lifto valdymo atstatymo kaštai įvertinti iki 30 tūkst. litų“, - pasakojo V.Mackonis.

Pasak vagių padarytus apgadinimus įvertinusių specialistų, tam, kad taip išvogti liftą, reikia dirbti apie 3 valandas. „Taigi, gyventojams tapus budresniais, nusikaltėliai neišvengiamai būtų demaskuoti. Daugiabučių gyventojų prašome tikrinti visų aplink liftų mašinų patalpas besisukiojančių asmenų dokumentus, nepaisant to, ar jie su specialiais darbiniais rūbais, ar be jų. Patekti į liftų patalpas teisę turi tik daugiabučių administratoriai ir liftus prižiūrinčių bendrovių „Schindler“ ir „Elektros pavara“ darbuotojai. Jie privalo turėti darbuotojų pažymėjimus. Nepateikus liftininkų pažymėjimų, būtina iš karto kviesti policiją“, - patarė V.Mackonis.


Šiame straipsnyje: liftasViršuliškėsliftai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių