Quantcast

Sostinėje vėl atgimė dviračių nuomos idėja

Vilniaus miesto savivaldybė vėl grįžo prie idėjos aprūpinti gyventojus ir miesto svečius bendro naudojimo nuomojamais dviračiais.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje sprendžiant dėl reklaminių inžinerinių statinių ir automatinės dviračių nuomos sistemos įrengimo ir eksploatavimo operatoriaus parinkimo konkursų nuostatų ir leidimų formų tvirtinimo, už balsavo 31 tarybos nariai, prieš 12, susilaikė 1.

„Tikiuosi, greitai turėsime paskelbtą konkursą“, - sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Konkursą skelbti ir investuotojų ieškoti ketinama norint įrengti automatinių dviračių nuomos punktų.

Ši idėja kelta jau du kartus, tačiau pasimirė jokiam investuotojam nesusidomėjus konkurso sąlygomis.

Konkurso nuostatose numatyta, kad laimėtojas turėtų teisę dviračių nuomos terminaluose ir ant pačių dviračių įrengti reklaminius plotus, gauti iš jų pajamas. Tokiu būdu esą nereikėtų jokių lėšų iš biudžeto. Tačiau, jeigu dviračių gatvėse ir atsirastų, ne taip lengva jais pasinaudoti.

„Dviračių nuoma Vilniuje neperspektyvi. Dabar Vilnius dviratininkams yra visiškai beviltiškas miestas. Net pėstieji vaikšto nuleidę galvas, žiūrėdami, kad neužkliūtų. Manau, konkurso sąlygos pritaikytos tam, kad kažkas, laimėjęs konkursą, turėtų lengvatas reklamai, ir tiek“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Birutė Galinienė.

„Dviračių takų kokybė tikrai toli gražu nėra tokia, kokia turėtų būti civilizuotame mieste. Tačiau šiemet surinkome visą smėlį, ketiname pradėti takų žymėjimą. Reikšmingų pokyčių, kokių tikisi dviratininkai, pažadėti negalime, tam šiemet biudžete nėra lėšų. O konkurso reklamos paketas yra sudėtinė dalis, tai normalu. Šiandien rinkoje tokią sistemą gali pasiūlyti bet kas, bet praktiškai veikia keturios kompanijos. Aš pats važinėju dviračiu, ir visur pravažiuoju“, - sakė A. Zuokas.

Minėtame reklamos pakete numatyta, kad būtų „sudarytos vienodos galimybės visiems reklaminės veikslo subjektams įgyti teisę įrengti ir eksploatuoti reklaminius inžinerinius statinius ant Vilniaus miesto savivaldybei priklausančių ar valdytojo teise valdomų objektų“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių