Quantcast

Sostinėje darbą pasirinkusiems policininkams – 10 tūkst. eurų: o kaip išsaugoti jau dirbančius?

  • Teksto dydis:

Vilniuje trūkstant policininkų, sostinės taryba nusprendė skirti vienkartinę 10 tūkst. eurų išmoką mieste dirbti pasirinkusiems pareigūnams, jei šie įsipareigotų nepertraukiamai išdirbti penkerius metus. Apie tai, ar toks piniginis jaukas padės sostinei pritraukti naujų pareigūnų bei kiek ir kodėl jų trūksta, LNK žurnalistas kalbėjosi su policijos profesinės sąjungos vadove Roma Katiniene.

– 10 tūkst. eurų – čia rimta paskata tapti policijos pareigūnu?

– Jeigu žiūrėti trumpalaikėj perspektyvoj, taip. Nes jauniems žmonėms, norintiems įsikurti sostinėje, tai nėra maži pinigai. Bet aš manau, kad šiai dienai reikėtų pasveikinti Vilniaus savivaldybę, kad buvo priimti tokie politiškai svarbūs sprendimai, kur eilę metų sostinės policija negalėjo sulaukti. Tikrai 0,5 mln. nėra maži pinigai skirti motyvacijai ir policijos pareigūnų pritraukimui. Bet aš manau, šiai dienai labai aiškiai reikėtų kalbėti apie ilgalaikes priemones. Reikėtų kalbėti ne tik, kaip pritraukti naujus pareigūnus, bet ir kaip išsaugoti dirbančius. Nes ne paslaptis, kad nesureguliavus didžiulių darbo krūvių, neužpildžius etatų, nepasižiūrėjus, kaip reorganizuoti darbą, po penkių metų, net ir pasinaudoję tais 10 tūkst. eurų, jie tiesiog susiras ramesnį, patogesnį darbą. Todėl mes turime labai smarkiai diskutuot ir galvot apie ilgalaikes priemones.

– Penkeri metai – 10 tūkst. eurų. Penkeri metai pakankamas laiko tarpas, bet gal 10 tūkst. per tuos penkerius metus pareigūnui nėra tiek jau daug. Tačiau jūs ką tik paminėjot 0,5 mln. eurų t. y. 50 pareigūnų. Ar tik tiek sostinėje trūksta?

– Sostinei trūksta apie 400-500 pareigūnų. Bet yra kitų priemonių, ne tik finansinių, kurios galėtų paskatinti. Šiai dienai turime didžiulę problemą su pareigūnų sveikata, reabilitacija. Yra kitos motyvacinės priemonės kaip vaikų darželiai. Tikrai yra begalės priemonių. Aš džiaugiuosi, kad iš tikrųjų tie patys Vilniaus savivaldos politikai iš socialdemokratų frakcijos labai aktyviai diskutuoja ta tema ir ieško geriausių sprendimų, kad tarnyba sostinės policijoje būtų patraukli.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Tada kyla klausimas, kodėl žmonės nenori būti policijos pareigūnais sostinėje?

– Vienos iš pagrindinių priežasčių yra nemotyvuojantis darbo užmokestis ir dideli darbo krūviai. Jeigu tu gali už tą pačią algą pasirinkti darbą provincijoje ir turėti 10-20 kartų mažesnį darbo krūvį… Tai neišsprendus šitų problemų, tiesiog suksimės užburtame rate. Reikėtų tikrai labai principinių sprendimų. Pirmiausia pritraukti, bet taip pat ieškoti kaip išsaugoti tuos dirbančius policijos pareigūnus.

– Būtent čia ir yra klausimas, kaip išsaugoti tuos dabar dirbančius policijos pareigūnus, kuriems tokia paskata nepriklausytų, o štai atėjusiems ir įsipareigojusiems dirbti penkerius metus – 10 tūkst. eurų? Ar neatsitiks taip, kad tada prasidės savotiškas žaidimas: tie senbuviai išeis ir po savaitės atostogų sostinėj įsipareigos dirbti penkerius metus?

Savivaldybė nepagelbės vien su savo vienkartinėmis išmokomis.

– Aš manau, bus numatytos apraše priemonės, kaip skirti tas tikslines lėšas pritraukimui. Bet mes diskutuojame su Vilniaus apskrities vadovybe, kaip reikėtų iš vidinių resursų atrasti, kaip ir kitose apskrityse, kokios yra motyvacinės priemonės kituose miestuose, kurios leistų paskatinti, uždirbti, sąžiningai sumokėti už tuos padidėjusius darbo krūvius sostinėje ir išsaugoti pareigūnus. Nes dabar mokamas sostinės priedas nuo 50 iki 150 eurų tikrai nėra labai motyvuojantis. Taip, jis motyvuoja, bet žmonės sako, galit man mokėt už viršvalandžius kiek norite, man reikalingas yra poilsis, bendravimas su šeima. Tai tikrai yra reikalingos kitokios priemonės. Pirmiausiai reikia išspręsti tuos darbo krūvio klausimus.

– Kol kas kalbama tik apie pinigus. Gal pinigai nėra vienintelis motyvatorius? Ir jūs prieš tai įvardinote kažkokias naudas policijos pareigūnams, kurie dirba sostinėje. Gal tos naudos galėtų būti atraktyvesnės negu tie 10 tūkst. eurų pen penkerius metus?

– Aš manau, kas labiausiai motyvuoja dirbti sostinėje, gali atsakyti sostinės pareigūnai. Tiesiog reikėtų girdėti, ką jie sako. Visada gerai, kai geranoriškai yra siekiama, girdima ir priimami sprendimai. Kaip ir minėjau, galiu tik pasveikinti sostinę, kad pagaliau ji ėmėsi lyderystės ir ieško sprendimų. Bet norėtųsi ir pačios aukščiausios politinės valdžios sprendimų, nes jeigu mes dalinsime pažadus ir toliau griausime policijos sistemą, savivaldybė nepagelbės vien su savo vienkartinėmis išmokomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Pareigūnus motyvuoja mažesnis darbo stažas.

Gintas

Gintas portretas
Tikriausiai tuoj kils protestai sostinėje, o jėgos oi kaip trūksta konservatoriams ,ar ne?

Manau

Manau  portretas
Padaugės uniformuotų ilgais nagučiais mergelių.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių