Sostinėje - stipruolių kovos narve

Kovo pabaigoje Vilniuje vyks „Realių kovų“ turnyras narve. Iki šiol tokie turnyrai yra vykę tik Kaune ir Pakruojyje, o dabar ir sostinės gyventojai savo akimis galės išvysti narve besipliekiančius vyrus. Dvikovos vyks pagal tarptautines mišrių kovos menų (MMA) taisykles.

Kaip rašoma organizatorių pranešime spaudai, pagrindinis kovo 21 d. vyksiančio renginio akcentas - kova dėl Lietuvos MMA vidutinio svorio kategorijos (iki 84 kg) čempiono diržo. Jau žinomas ir kovotojų ketvertukas, kuris kausis dėl šio titulo.

Narve savo sumanumą demonstruos daugkartinis tarptautinių MMA turnyrų nugalėtojas, Lietuvos kikbokso čempionas, viena ryškiausių Lietuvos MMA žvaigždžių Rolandas Agrba (Alytus).

Savo jėgą kovodamas taip pat rodys daugkartinis Lietuvos karate bei kovinės savigynos čempionatų prizininkas, Europos UKADO čempionas, juodo diržo karate meistras Kastytis Stankevičius („Impuls“, Utena).

Dėl apdovanojimo kausis ir po vieną Vilniaus bei laikinosios sostinės atstovą - bokso turnyrų dalyvis bei nugalėtojas, K-1 turnyro „Ryga Open 2009“ prizininkas Tadas Levickas („Vendetta“, Vilnius) ir Lietuvos bokso bei dziudo čempionatų prizininkas, Lietuvos jaunimo bokso ir dziudo čempionas Karolis Liukaitis („Titanas“, Kaunas).

Pusfinalių poros bus ištrauktos kovo 17 d. Vilniuje vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Be dvikovų dėl čempiono diržo narve vyks ir daugiau kovų. Superkovoje pagal K-1 taisykles susigrums du sunkiasvoriai. Vienas perspektyviausių Lietuvos kikboksininkų, dukart K-1 Grand Prix Riga turnyrų vicečempionas Mindaugas Sakalauskas („Titanas“) ir daugkartinis Lietuvos shotokan karate čempionatų prizininkas, atviro Oslo WUKO turnyro čempionas Gediminas Linka („Impuls“, Utena).

Dar vienoje kovoje pagal MMA taisykles svorio kategorijoje iki 76 kg kausis 2008 m. pasaulio kovinio sambo vicečempionas, Lietuvos dziudo bei sambo čempionas Viktor Tomaševič („Vendetta“) ir muaythai bei MMA turnyrų nugalėtojas, IFMA 2008 muaythai taurės prizininkas Vaidas Valančius („Titanas“). Vėliau bus paskelbtos ir kitos kovos pagal MMA bei K-1 taisykles.

Pasak renginio organizatorių, mišrūs kovos menai, priešingai, nei daugeliui gali atrodyti, nėra paprasčiausios gatvės muštynės narve. Teigiama, kad tai sportinė disciplina, kuri pasaulyje populiarėja žaibišku greičiu ir pagal populiarumą bei sportininkų atlygius greitai vejasi profesionalų boksą.

MMA kovose dalyvauja profesionalūs sportininkai, kurie taip pat dalyvauja kitose, dažnai ir olimpinėse, sporto šakose, visiški naujokai į šias kovas nėra priimami. Tarptautiniu mastu reglamentuotos taisyklės draudžia pavojingus sveikatai ir gyvybei veiksmus, teisėjauja patyrę teisėjai.

Prieš kovo 21 d. vyksiantį renginį, pora valandų anksčiau tame pačiame narve prasidės Lietuvos muaythai sąjungos organizuojamas muaythai turnyras. Įprastai muaythai kovos vyksta ringe, o čia jos vyks tame pačiame aštuonkampiame narve.


Šiame straipsnyje: realios kovos

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių