Quantcast

Sostinėje prasidėjo pirmasis Vilniaus inovacijų forumas

  • Teksto dydis:

Vilniaus inovacijų forumas, įkvėptas panašių renginių, vykstančių įvairiose pasaulio šalyse, siekia Lietuvos sostinėje pradėti aukšto lygio diskusijas apie inovacijas ir mokslinius tyrimus bei jų reikšmę Europos ateičiai ir konkurencingumui. „Norime, kad į Baltijos jūros šalių regioną būtų atkreipta daugiau dėmesio. Esame talentingi, kūrybiški. Mokslas turi žinių, o verslas gali šias žinias paversti pinigais", - sakė MITA vadovas Arūnas Karlonas.

Pirmąją Forumo dieną sesijos apie moteris inovatores dalyviai diskutuos apie moterų inovatorių indėlį į verslą, mokslą ir technologijų kūrimą bei moterų įtraukimą į šių sričių veiklą. Apie moterų verslumo skatinimą kalbėsianti kompanijos „Zen Digital Europe" įkūrėja Cheryl D. Miller, dažna įvairių verslo renginių pranešėja, mėgsta posakį „Mergaitės išgelbės pasaulį" ir teigia, kad, siekiant globalaus tvarumo sąvokos įgyvendinimo, pusė pasaulio gyventojų, t. y. moterys, turi rimtai imtis kurti ateitį ir tose srityse, kurios tradiciškai laikomos labiau vyriškomis.

Vokietijos sostinės pradedančiųjų įmonių bendruomenės lyderis, Berlyno pradedančiųjų įmonių akademijos įkūrėjas ir vadovas Christophas R¦thke kitos teminės sesijos dalyviams pristatys pranešimą apie tai, kada nereikėtų pradėti kurti įmonės. Sesiją pratęs diskusija apie praktines pradedančiųjų įmonių problemas, idėjų pristatymą investuotojams, bus aptartos ir kelios sėkmės istorijos.
Antrą Forumo dieną daugiausia dėmesio bus skirta ekologinių inovacijų, tvarios plėtros ir aplinkos tausojimo klausimams aptarti, o juos nagrinės pranešėjai, iš tikrųjų dalyvaujantys žaliųjų inovacijų projektuose. Pagrindinis antros Forumo dienos pranešėjas - R. Bransono bendražygis ir pelno nesiekiančios organizacijos „Carbon War Room" vykdomasis direktorius Peteris Boydas, skatinantis verslą priimti sprendimus, padedančius sumažinti anglies dvideginio išmetimą į aplinką ir taip stabdyti klimato pokyčius.

Vilniaus inovacijų forume vyks įvairios teminės sesijos: Ūkio ministerija su Baltijos jūros regiono valstybių atstovais ruošiasi diskutuoti apie inovacijų skatinimą regione ir jų sąsajas su sumania specializacija, kuri turės būti įgyvendinta nuo kitos 2014-2020 m. finansinės perspektyvos.

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) ruošia sesiją apie naujus verslo modelius, Lietuvos inovacijų centras moderuos sesiją apie inovacijas regionuose, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija rengia sesiją apie inovacijas sveikatos ir gyvybės mokslų srityse, apie efektyvų inovacijų įgyvendinimą vykdant viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektus.

Į Vilniaus inovacijų forumą susirinko daugiau kaip 600 dalyvių, atvyko per 100 pranešėjų iš įvairių pasaulio šalių. Forume nagrinėjamos daugiau nei 10 temų, pranešėjai perskaitys keliasdešimt pranešimų, sudalyvaus keliolikoje diskusijų. Renginyje dalyvauja aukšti Europos Komisijos pareigūnai, inovatyviausių įmonių vadovai, pasaulio ir Lietuvos verslo ir mokslo lyderiai, viešojo sektoriaus atstovai.

Forumo dienomis viešbutyje „Radisson Blu Lietuva" vyksta Mokslo ir technologijų paroda, kurioje Lietuvos ir tarptautinės įmonės, mokslo ir technologijų parkai, vyriausybinių institucijų ir verslo atstovai bei įvairių sričių profesionalai pristato inovatyvius sprendimus, išradimus ir idėjas. Apie 40 parodos dalyvių savo stenduose demonstruoja įvairiausius eksponatus: nuo elektrinio dviračio variklio, išmaniųjų žaislų, robotų, specialių inovatyvių programėlių iki mobilių laboratorijų ir pirmųjų lietuviškų kosminių palydovų. Visiems miestiečiams ir sostinės svečiams paroda atvira gruodžio 4 d. 16-20 val. ir gruodžio 5 d. 15.30-18 valandomis. Daugiau informacijos apie parodą galima rasti interneto svetainės www.vif2013.com skiltyje „Exhibition".

Vilniaus inovacijų forumas („Innovation Drift") yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. Forumas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių