Quantcast

Sostinėje įvyko pirmasis Vilniaus pusmaratonis

Šeštadienį sostinės Vingio parke startavo sporto ir laisvalaikio renginys Vilniaus pusmaratonis. Pirmą kartą vykusioje lengvosios atletikos šventėje buvo registruoti 969 bėgimo profesionalai ir entuziastai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Dalyviai jėgas išbandė keturiose skirtingo nuotolio trasose - pusės maratono, 10 km ir 5 km distancijoje, taip pat komandinės estafetės bėgime.

„Bėgimas, kaip aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas tampa vis populiaresnis - jį renkasi tiek profesionalūs sportininkai, tiek ir tie, kuriems smagu pramankštinti kojas su šeima ar draugais. Todėl šalia eilę metų rengiamo Tarptautinio Vilniaus maratono bei kitų bėgimo varžybų, šiais metais įvedėme naują pavasarinio bėgimo tradiciją - Vilniaus pusmaratonį“, - sakė Darius Mikulis, Všį „Tarptautinis maratonas“ direktorius.

Anot D. Mikulio, tokios šventės, kaip Vilniaus pusmaratonis, sulaukia didelio profesionalių bėgikų ir eilinių vilniečių bei sostinės svečių susidomėjimo - vieniems tai puiki proga išmėginti savo ištvermę, taip pat pasitreniruoti ruošiantis rudenį vyksiančiam Tarptautiniam Vilniaus maratonui, kitiems - galimybė praleisti laiką gryname ore, palaikyti bėgimo rungtyse dalyvaujančius šeimos narius ar draugus.

Pirmieji varžėsi ištvermingiausi lengvosios atletikos mėgėjai bei profesionalai, dalyvavę pusės maratono - 21 km bėgime. Jo laimėtoju tapo Vytautas Gražys, trasą įveikęs per 1 val. 13 min. 53 sek. Tuo pačiu metu varžėsi komandinės estafetės dalyviai, kurie meistriškumą ir komandinę dvasią įrodė kartu su draugais, kolegomis ar šeimos nariais dalyvaudami 6,98 km + 3 po 5 km maratono rungtyje. Šios rungties laimėtojais tapo Paberžės RCN komanda, kurios nariai - Valdas Dopolskas, Miroslav Bloško, Arnoldas Žukovskis ir Edgaras Žigis - įveikė distanciją per 1 val. 11 min. 47 sek.

Bėgikai entuziastai savo jėgas išbandė 10 km ir 5 km bėgimo rungtyse. Pastarosios nugalėtoju šiais metais tapo Justinas Kinderis, distanciją įveikęs per 16 min. 7 sek., o 10 km greičiausiai (per 31 min. 15 sek.) nubėgo ir laimėtojo vardą iškovojo Mindaugas Viršilas. Visi keturių rungčių laimėtojai apdovanoti diplomais ir atminimo taurėmis, taip pat rėmėjų dovanos. Atminimo diplomai bei specialūs bėgimo marškinėliai įteikti ir kiekvienos iš keturių distancijų laimėtojams skirtingose vyrų ir moterų amžiaus grupėse.

Vilniaus pusmaratonyje dalyvavo ir mažieji bėgikai - jie buvo pakviesti į UNICEF vardo bėgimą „Už kiekvieną vaiką“. Kartu su žaidimais ir linksma nuotaika, mažieji prisidėjo prie švietėjiškos UNICEF misijos - atkreipti dėmesį į vargingą vaikų padėtį trečiojo pasaulio šalyse.NAUJAUSI KOMENTARAI

rt

rt portretas
nuotraukų !
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių