Quantcast

Sostinėje iškabintas audeklas su sovietų ir tautiniais simboliais

Gegužės 8 d. 21 val. 54 min. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyrius gavo pranešimą, kad Vilniuje, Geležinio Vilko g. (ties Ateities g.), ant viaduko, grupė jaunuolių - t.y. 9 asmenys, iš jų 6 nepilnamečiai - pakabino baltos spalvos audeklą, kuriame nupiešti penkių asmenų siluetai, nešantys trispalvę, o po kojomis - kūjis ir pjautuvas.

Įtariamieji buvo sulaikyti, o po apklausos paleisti.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. „Tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“, - numatoma straipsnio 1-ojoje dalyje.

Pabrėžtina, kad pilietinis aktyvumas ir nuomonių raiškos teisė yra suderinama su demokratinėmis vertybėmis ir kitomis pagrindinėmis žmogaus teisėmis tik tuomet, jei nėra pažeidžiami įstatymai.

Policija principingai atliks savo pareigas, gindama tolerancijos ir  nediskriminacijos idealus, kurie tarptautiniuose  dokumentuose įtvirtinti kaip Europos Sąjungos valstybių prioritetai.

Vilniaus apskrities policijos įstaigos pareigūnai, tiriantys gegužės 8 d. vakarą Vilniuje, Geležinio vilko g. padarytą viešosios tvarkos pažeidimą yra nustatę, kad vienas iš savavališkai transparantą iškėlusių jaunuolių yra įtariamasis byloje, iškeltoje pagal LR baudžiamojo kodekso 170 str. „Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę“, dėl praėjusių metų lapkričio mėn. Rasų kapinėse išniekintu J. Pilsudskio kapo; keturi kiti yra galbūt prisidėję prie incidento šių metų balandžio 22 d. sostinės Subačiaus gatvėje, kurioje ant stulpo ir kelkraščių buvo rastos nupieštos svastikos ir užrašyti nacistinio ir antisemitinio pobūdžio šūkiai „Hail Hitler“ ir „Juden raus“ - dėl šio įvykio taip pat atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
putinistų gauja pademonstravo savo "galią"

Kommunist

Kommunist portretas
Наше дело правое, победа будет за нами. И. Сталин. И он прав как всегда!!!

Bolševikas

Bolševikas portretas
С днём Победы, товарищи! Слава солдатам Союза!
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių