Sostinėje brangsta automobilių stovėjimas

  • Teksto dydis:

Nuo trečiadienio Vilniuje brangsta automobilių stovėjimas – senamiestyje tarifas didės daugiau nei trečdaliu.

Nuo kovo 1 dienos automobilių stovėjimas brangiausioje mėlynojoje zonoje nuo 1,8 euro už valandą brangsta iki 2,5 euro. Raudonojoje zonoje valandos automobilio stovėjimas kainuos nebe 0,9 euro, o 1,5 euro.

Ypač automobilių stovėjimas brangs senamiestyje esančiose B.Radvilaitės, Islandijos, Vilniaus, Liejyklos, Totorių, L. Stuokos–Gucevičiaus, Pilies, Šv. Jono, Dominikonų, Benediktinių, Labdarių gatvėse ir S.Daukanto aikštėje. Čia buvusi raudonoji rinkliavos zona keičiama į mėlynąją.

Apmokestintas ir automobilių stovėjimas visame Žvėryne, Vingio parko prieigose bei netoli „Siemens arenos“ esančioje Geležinio Vilko gatvės dalyje - šios vietos įtrauktos į žaliąją rinkliavos zoną. Joje valanda stovėjimo kainuoja 0,3 euro - kaina nesikeis.

Sostinės daugiabučių kiemuose, kuriuose bus įvesta žalioji stovėjimo zona, gyventojai galės gauti nemokamus stovėjimo leidimus.

Į brangesnę geltonąją zoną įtrauktos Konstitucijos prospekto, Lvovo ir Linkmenų gatvių dalys, iki šiol buvusios žaliojoje. Žalioji rinkliavos zona Naujamiestyje išplėsta iki Panerių gatvės.

Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ nurodo, kad papildomai surinkti pinigai bus panaudojami  tvarkyti stovėjimo aikštelėms, parkavimo vietoms. Iš gautų pajamų taip pat ketinama finansuoti viešojo transporto sistemą, gerinti dviračių infrastruktūrą, didinti eismo saugumą.

Įmonės vadovė Modesta Gusarovienė teigė, kad dabartiniai rinkliavos dydžiai, išskyrus 2011-aisiais įvestą mėlynąją zoną, buvo keičiami prieš 12 metų. Įmonė teigia atlikusi stovėjimo vietų užimtumo analizę, kuri atskleidė, kad tik viena iš dešimties stovėjimo vietų sostinės mėlynojoje ir raudonojoje zonose yra neužimta ir dėl to automobilių statymas senamiestyje yra neefektyvus.

„Susisiekimo paslaugų“ pateikiamais duomenimis, Latvijos sostinėje Rygoje pirma valanda stovėjimo senamiestyje kainuoja 5 eurus, o kiekviena papildoma valanda – 8 eurus, Taline už valandos stovėjimą senamiestyje tenka mokėti 6 eurus.

Taip pat keisis ir ilgesniam laikui rezervuojamų stovėjimo vietų tarifai, daugiausia aktualūs įmonėms: šie pakeitimai įsigalios nuo rugsėjo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių