„Sodo kraitė” Mokytojų namuose: nepaprastų žmonių - nepapratos salotos

Spalio 2–3 dienomis Vilniaus mokytojų namų prieigose ir kiemelyje vyks tradicinė „Sodo kraitė”.

Šiemetinėje „Sodo kraitėje” laukia daug netikėtumų.  Į  šventės sūkurį bus įsukti ir šeši žymūs Lietuvos meno, televizijos žmonės. 

Jie, antrą renginio dieną, spalio 3 d. 12 val. Mokytojų namų kiemelyje rengiamame pasirodyme „Nepaprastų žmonių – nepaprastos salotos” viešai demonstruos savo mėgiamiausių salotų gaminimą.

Savo gurmanišką išmonę susirinkusiems atskleis  dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, TV laidų vedėja Edita Mildažytė, aktoriai Monika Bičiūnaitė ir Rimantas Bagdzevičius Vilniaus m. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas prof. Donatas Katkus, , DJ muzikantas Ruben Pillot, aktorius, bardas Gediminas Storpirštis. 

„Mano gaminamos salotos primins spalvas, kurias mes paliekame”, - mįslingai būsimus šventės dalyvius intriguoja G. Storpirštis, gaminsiantis spalvines salotas.

„Sodo kraitė”, Vilniaus mokytojų namų rengiama aštuonioliktus metus, prasidės spalio 2 d., penktadienį, 9 val. Dvi dienas vyskiančiame renginyje sodininkai iš visos Lietuvos įsikurs Vilniaus gatvėje prie Mokytojų namų ir S. Moniuškos skverelio bei Mokytojų namų kiemelyje.  Čia bus galima įsigyti įvairių sodinukų, vaismedžių, vaiskrūmių, sėklų,  gėlių daigų, retų dekoratyvinių augalų,  medaus rudens gėrybių ir kt.

„Šioje šventėje – viskas vienoje vietoje, iš pirmų rankų, mažiausiomis kainomis su augintojų kosultacijomis”, - lankytojus gundo renginio organizatoriai.

Atėję į renginį, savo meninius gebėjimus galės išbandyti kūrybinėse dirbtuvėse,  pasigaminti floristinių aksesuarų. Kiti – sužinoti žiemos maisto atsargų konservavimo subtilybių,  jų receptų. Specialistai skaitys paskaitas apie sveiką mitybą.  Čia su šventės lankytojais bendraus ir juos konsultuos Vilniaus pedagoginio universiteto technologijų – edukologijos specialybės studentai ir dėstytojai. 

Grupė keramikų demonstruos žiedimą, lankytojai patys galės kažką nusilipdyti iš molio, pabandyt nusižiesti. Čia pat gaminami tautodailės dirbiniai iš medžio.  

Atėjusius į šventę džiugins Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų vaikų ir mokytojų  paroda „Sodo kraitė“, skulptūros ir objektai iš rudens gėrybių. Bus renkami originaliausi darbai, o jų autoriai – apdovanojami.

Antąją renginio dieną, spalio 3-ją, 14 val. kiemelyje Nacionalinė vyndarių asociacija pristatys naminio vyno gamybos ekspoziciją. Čia bus pristatomi lietuviški naminiai vynai iš natūralių lietuviškų produktų, kurie buvo gaminami namų sąlygomis lietuvių namuose. Tarp šventėje pristatomų vynų ir egzotiškasi vynas iš gėlių – pienių žiedlapių. Bus dalinami receptai, pasakojamos naminio vyno gaminimo subtilybės. Bus galima konsultuotis, degustuoti.

Gilias tradicijas turinti „Sodo kraitė” kiekvienais metais nestinga nei dalyvių, nei lankytojų. Organizatoriai tikisi, kad šie metai taip pat nebus išimtis.  Per daug metų tarsi susibūrė čia dalyvaujančių sodininkų bendruomenė, kuriems svarbu ne tik lankytojams pasiūlyti savo prekę, bet ir tarpusavyje pabendrauti.

Paroda „Sodo kraitė” vyks: spalio 2 d. 9-18val., spalio 3 d. 9-15 val.


Šiame straipsnyje: sodo kraitėMokytojų namai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių