Socialdemokratai įsiliejo į naują sostinės koaliciją (atnaujinta 13.05)

Trečiadienį Vilniaus savivaldybės socialdemokratų frakcija pasirašė koalicinę sutartį su naują valdžią sostinėje formuojančia opozicija. Nors po interpeliacijos tekstu socdemai parašų nesudėjo, to daryti, anot jų, neprireiks. „Savo valią išreikšime balsuodami“, - sakė Vilniaus socialdemokratų lyderis Romas Adomavičius.

Pasirašę sutartį 4 socialdemokratai šiandien rengiamame tarybos posėdyje žada balsuoti prieš Vilniaus merą Juozą Imbrasą. Jų balsai bus lemiami verčiant sostinės merą. Iš viso nepasitikėjimą J.Imbrasu ir visa dabartine Vilniaus valdžia ketina reikšti 31 politikas iš 51 tarybos nario.

 

Po interpeliacijos šiandieniniame posėdyje ketinama išsirinkti naująją sostinės valdžią. Naujuoju Vilniaus meru ketina tapti konservatorius Vilius Navickas, jo pavaduotojais: socialdemokratas Romas Adomavičius, liberalcentristai Gintautas Babravičius, Stanislovas Šriūbėnas bei Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vidmantas Martikonis.

Naują koaliciją sudarys 31 Vilniaus savivaldybės politikas: 10 konservatorių, 10 liberalcentristų, 4 socialdemokratai, tiek pat Liberalų sąjūdžio frakcijos narių ir trys Nepriklausomos frakcijos politikai.

Dar pirmadienį Vilniaus socialdemokratai, kuomet nusprendė išeiti iš dabartinės koalicijos ir mestis prie dešiniųjų politinių jėgų formuojamos valdžios, tikino, kad šiandien rengiamame tarybos posėdyje nedalyvaus. Taip pat tikino, kad iki vasario 19 dienos, kito socialdemokratų Vilniaus skyriaus tarybos posėdžio, dėl nepasitikėjimo meru nebalsuos.


Manoma, kad skubėti socialdemokratus privertė pasklidę įtarimai dėl papirkinėjimo. Antradieni G.Babravičius atskleidė turįs informacijos, kad dabartinio mero J.Imbraso aplinka stambiomis sumomis vilioja interpeliaciją remti ketinančius tarybos narius. Spėjama, kad tai gali būti trys Nepriklausomos frakcijos nariai: buvęs Tvarkos ir teisingumo partijos narys Gintaras Kazakas, dabartinio mero patarėja Larisa Dmitrijeva ir jos brolis Sergejus Dmitrijevas.


Jei balsavime nedalyvautų socialdemokratai, nors vienam iš nepriklausomųjų šiandien per posėdį pakaktų nebalsuoti prieš merą, ir interpeliacija subliukštų.

 

Posėdžiauti ketinantys tarybos nariai posėdžiui priversti ieškoti kitos vietos. Ant tarybos salės durų, savivaldybės antrame aukšte, kabo užrašas, jog šiandien 9.30-17 val. čia vyksta konsultacinis seminaras "Sėkminga viešųjų pirkimų praktika". Šalia kabantis mero J.Imbraso potvarkis skelbia, kad tarybos posėdis iš trečiadienio perkeltas į vasario 20 dieną, penktadienį. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių