Šnipiškes apgulė armijos statybininkų

Birželį sostinės Šnipiškėse, Lvovo gatvėje, pradėti statybos darbai – čia išdygs aštuonių aukštų verslo centras. Kaip jau įprasta, kartu su statybomis prasidėjo ir vietos gyventojų vargai. Šnipiškiečiai guodžiasi bent tuo, kad statybininkai nusiteikę geranoriškai ir į gyventojų pastabas atsižvelgia.

Atsirado nepatenkintų

Vilniaus miesto savivaldybės administracija balandžio 12 d. išdavė leidimą Lvovo g. 37 statyti verslo centrą. Tai bus daugiau nei 20 tūkst. kv. m ploto administracinės paskirties kompleksas. Planuojama, kad pastatas bus aštuonaukštis, dviejų aukštų požeminėje aikštelėje bus galima parkuoti beveik 300 automobilių.

Projekto vystytojas – UAB "NT slėnis", generalinis rangovas – statybų bendrovė "Naresta". Verslo centras Šnipiškėse turėtų iškilti per mažiau nei dvejus metus. Planuojama, kad duris jis atvers jau 2021 m. pirmąjį ketvirtį.

Prasidėjus statybai viešojoje erdvėje pasklido vietos gyventojų informacija, kad sklype tarp Lvovo g. 37 ir Krokuvos g. 39 pažymėta nupjauti sena liepa, o žalią sklypelį Krokuvos g. 20 numatoma atverti ir panaudoti statybų aikštelei. Negana to, planuojama sunkiasvoriu transportu važinėti Krokuvos gatve šimtamečiu grindiniu, nes savivaldybė leido. Tačiau, vietos gyventojų manymu, tik kartais važiuojant ir kas dieną važinėjant statybininkams daromas skirtingas poveikis gatvės dangai bei aplinkai.

Žmonės skundėsi ir tuo, kad medinukų sienos dreba, trūkinėja apdaila namuose, dėl keliamų dulkių negalima atsidaryti langų pravėdinti, kiemuose negalima pasidžiauti skalbinių, sodų vaismedžiai ir krūmai nukloti dulkėmis, o nuo gatvių, kurios n metų nevalytos, visos bertos druskos ir automobilių paliekami teršalai dabar su dulkėmis sklando po gyvenamą rajoną.

Į pastabas reaguoja

Asociacijos "Šiaudinė", į kurią susibūrę aktyvūs šnipiškiečiai, vadovas Miroslavas Bielinis "Vilniaus dienai" patvirtino, kad pirmosiomis savaitėmis, kai prasidėjo statybos darbai, problemų tikrai buvo kilę. Tačiau statybininkai, bent jau kol kas, nusiteikę geranoriškai – bendrauja su vietos gyventojais ir į jų pastabas bei pretenzijas atsižvelgia.

Statybininkai, bent jau kol kas, nusiteikę geranoriškai – bendrauja su vietos gyventojais ir į jų pastabas bei pretenzijas atsižvelgia.

Šnipiškietis pasakojo, jog darbų pradžioje, kai tik pradėjo kasti duobę pamatams, vairuotojai, vežantys gruntą, buvo sugalvoję važinėti Krokuvos, Kintų, Daugėliškių gatvėmis. Gyventojai tam pasipriešino – pats M.Bielinis savo džipu užtvėrė sunkiasvorei technikai kelią, su vairuotojais apsižodžiavo. Darbų vadovas po to skambino, atsiprašinėjo, bet daugiau siauromis neasfaltuotomis gatvelėmis technika nebevažinėja.

"Dėl to važinėjimo Krokuvos gatve. Aiškinomės, kodėl, kai buvo statoma "Trečia burė", viskas vyko labai kompaktiškai, šiek tiek bendruomenės pievos užėmė ir tiek, o čia dabar tiek teritorijos reikia užimti. Paaiškino, kad čia visai kitas statybos būdas. Ten buvo monolitas, o čia – konstrukcinė gamyba ir mašinomis reikės vežioti 12 metrų ilgio konstrukcijas, tad jos negali įvažiuoti, apsisukti ir išvažiuoti – turi per vieną pusę įvažiuoti, per kitą išvažiuoti. Dėl to ta Krokuvos gatve ir bus važinėjama. Tad dabar Krokuvos gatvėje jie skaldos užpylė, kad per patį grindinį nevažinėtų ir jo "nedrožtų",– sakė M.Bielinis.

Prieš kelias savaites buvo trūkęs vamzdis, vanduo liejosi, pasidarė didžiulis purvynas. Bendruomenės atstovui pasakius, kad užvežtų skaldos ar dar kažką darytų, nes nei žmonės gali praeiti, nei mašinos pravažiuoti, buvo sureaguota. Kai buvo karšta ir sausa – vandeniu laistė, kad dulkių mažiau būtų. Tad stengiasi statybininkai reaguoti. Medžius visus lentelėmis apsaugojo, kad jų nepažeistų.

Teks pakentėti

Tačiau, pasak M.Bielinio, dar tik kelios savaitės, kai prasidėjo rimti darbai. Kaip bus toliau – nežinia.

"Šiaip ar taip, kai vyksta statyba, žemė vibruoja, mediniai namukai dreba, kas remontą pasidarę, skundėsi, kad gipsas trūkinėja. Ramybės, kol vyks statybos, čia nebus. Kitame Šnipiškių gale, Daugėliškių gatvėje, irgi vyksta statybos, galų gale ta Giedraičių gatvės rekonstrukcija. Vienu metu viskas sugriuvo, tad teks šnipiškiečiams pakentėti", – sakė M.Bielinis.

Anot jo, bene aktualiausias klausimas dabar, kaip statytojai žada po visko sutvarkyti Krokuvos gatvę. Mat bendruomenė buvo pateikusi reikalavimus atkurti grindinį bent jau iki Kintų gatvės, kur jis yra išlikęs.

Bendrovės "NT slėnis" direktoriaus Karolio Tuinylos teigimu, baigus verslo centro statybą bus atnaujinta aplinkinė infrastruktūra – išasfaltuota ir sutvarkyta Krokuvos gatvės atkarpa, taip pat įrengta ir praplatinta nauja šviesoforinė sankryža Lvovo gatvėje.

Komentaras

Kazys Žukauskas, "Narestos" gamybos direktorius

"Naresta" yra perėmusi statybvietę bei su ja susijusias teises ir pareigas iš užsakovo "NT slėnis" pagal generalinės rangos sutartį, todėl jūsų minima situacija mums yra puikiai žinoma. Nuolatos palaikome ryšį su Šnipiškių bendruomenės atstovais ir atsižvelgėme į jų bei seniūno pastabas.

Jau užtikrinome gyventojus, kad bet kokie patiriami laikini nepatogumai yra operatyviai sprendžiami. Užbaigtais darbais jie galės džiaugtis ilgą laiką, kai atnaujinsime aplinkinę infrastruktūrą – įrengsime žalią atvirą skverą Krokuvos g., sutvarkysime dalį Krokuvos g., įrengsime ir praplatinsime naują sankryžą su šviesoforu Lvovo g.

Dar prieš statybos darbų pradžią ėmėmės įvairių priemonių užtikrinti, kad mūsų veikla keltų kuo mažiau nepatogumų gyventojams ir apsaugotume aplinkinę infrastruktūrą. Mes prisiimame atsakomybę kruopščiai palaikyti tvarką statybos darbų metu ir visiškai išvalyti, apželdinti ir atnaujinti teritoriją dar prieš pradedant veikti verslo centrui 2021-aisiais.

Taip pat norime pažymėti, kad sunkiasvorių transporto priemonių eismas Krokuvos g. yra leidžiamas, todėl ja važinėja kitų, su objektu nesusijusių, įmonių technika. Atsižvelgdami į kaimynystėję gyvenančių vilniečių lūkesčius, vibracijai ir dulkėtumui sumažinti Krokuvos g. atkarpą užpylėme skalda. Iš pirmų lūpų žinome, kad kai kurie kaimynai šią mūsų iniciatyvą įvertino teigiamai. Ir toliau bendradarbiausime su bendruomenės atstovais, kad galėtume tinkamai išspręsti galimus nepatogumus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagaliau!

Pagaliau! portretas
Pagaliau kažkas gero darosi tose Šnipiškėse. Nes tie lūšnynai tai gèda prieš visa Europa.

x

x portretas
taboras miesto centre...

to sooo

to sooo portretas
Statybos visada gerai-na o priekaistai tik snipiskiu bendruomenes breidas tas pirmininkas apskritai grybas tai jam aukstu nepatinka tai jam vaziuoja ne ten tas anas grybas ir tiek -vistiek sanchajus bus sugriautas ir tik laiko ir gero tvirto mero ranka gali tai padaryt o idiotu visa laika buvo ir liks
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių