Sniego valytojai džiaugiasi darbymečiu

Jei nenorite valyti sniego iš kiemų ar nuo stogų patys, norinčių tai padaryti už pinigus rasite nesunkiai. Ilgiau laukti teks nebent gyvenantiems miesto pakraščiuose.

Įsismarkavusi žiema vilniečius priverčia pasukti galvas, ką daryti su jos padariniais – namų stogus puošia nors ir gražūs, bet pavojingi varvekliai, kasdien augančios sniego pusnys kiemuose nebepalieka vietos automobiliams.

Ši situacija džiugina sniegą valančias įmones ir papildomo uždarbio ieškančius žmones. Įvairiuose interneto portaluose kasdien atsiranda vis naujų skelbimų, kuriuose žmonės be kitų darbų siūlo ir nukasti sniegą. „Dirbu paprastu kastuvu, tačiau galite būti tikri, kad darbą atlieku kruopščiai, nesugadinu grindinio“, - tikino vilnietis vaikinas, už valandą darbo prašantis 20-ies litų.

Skelbimą jis patalpino prieš porą dienų ir iškart sulaukė užsakymų. „Žmonėms jau pabodo vargti patiems, o aš šiuo metu neturiu darbo, todėl naudojuosi proga gauti bent kiek papildomų pinigų“, - sakė jis, jau susidaręs darbo grafiką artimiausioms dienoms.

Jei nuo sniego reikia išvalyti didesnes teritorijas, patogiau samdyti specialią techniką turinčias įmones. „Už atvažiavimą imame 80 litų mokestį, po to po 60 litų už valandą darbo. Jei aikštelė nedidelė, valandos turėtų pakakti“, - sakė nedidelės įmonės, turinčios du sniego valytuvus, darbuotojas.

Kaip greitai darbininkai atvyks, priklauso nuo gyvenamojo rajono ir kiek tuo metu įmonė turi užsakymų. „Dabar toks laikas, kad jų yra gana daug. Bet jei kaip tik būtumėme kažkur šalia, galėtume užsukti važiuodami pro šalį, o jei gyvenate toliau, gali tekti palaukti“, - perspėjo užsakymus priimantis vyras.

Didesnės įmonės su smulkiais užsakymais nežaidžia – važiuoja tik tuo atveju, kai darbo technikai yra bent trims valandoms. Taip minimali užsakymo kaina gaunasi 450 litų, už kuriuos išvalomas kiemas ar gatvė. Papildomai reikia mokėti už sniego išvežimą (1 kubas – 30 Lt) ir sniego ar varveklių nuo stogo valymą. Tuomet kaina priklauso nuo to, koks namo stogas, kiek sniego ant jo prisikaupę ir panašiai.

Šiuo metu tokios įmonės džiaugiasi turėdamos daug užsakymų ir skuba pasinaudoti proga. „Gali tekti dieną ar dvi palaukti, priklausomai nuo situacijos, bet, jei reikia, atvažiuosime ir naktį“, - žadėjo specialiaisiais valymo darbais užsiimančios įmonės atstovas.


Šiame straipsnyje: sniegas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių