Quantcast

„Skydinės detektyvas“: A.Siaurusevičius pateikė kaltinimus fotografams

Vilniaus 1-osios apylinkės teismą pasiekė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus privataus kaltinimo skundas, kuriame fotografus Irmantą Sidarevičių ir Valdą Kopūstą kaltina esą šie nesunkiai sutrikdė jo sveikatą.

A.Siaurusevičius pateikė ir civilinį ieškinį, kuriame prašoma iš I.Sidarevičiaus priteisti 80 tūkst., o iš V.Kopūsto – 5 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Taikinamasis posėdis šioje byloje dar nepaskirtas, kadangi atostogauja bylą gavęs teisėjas.

Penktadienį tame pačiame teisme bus atversta analogiška byla – I.Sidarevičius dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo kaltina A.Siaurusevičių ir prašo iš jo priteisti 80 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti. Fotografas teigia, kad pernai spalio 13-osios naktį neblaivaus A.Siaurusevičiaus buvo apstumdytas ir nesmarkiai sužalotas. „Jis mane pastūmė, durimis privėrė ranką, sudavė į veidą, bandė atimti fotoaparatą“, - savo skunde rašė fotografas. 

Gegužės 13 dieną, įvykusiame taikomajame posėdyje teisėjui Petrui Karveliui nepavyko sutaikyti konfliktuojančių asmenų, nes A.Siaurusevičius pareiškė taip pat jaučiasis nukentėjusiuoju. „Aš taip pat gavau policijos pareigūnų siūlymą kreiptis į teismą dėl man padarytų sužalojimų, kuriuos įrodo ir medikų pažymą. Aš nesikreipiau, tuo parodydamas aiškų ženklą. Kadangi į teismą kreipėsi mane sužalojęs asmuo, aš ginsiu savo teises pagal visus įstatymus“, - tada pareiškė LRT vadovas.

A.Siaurusevičius žadėjo, jog kaltinamaisiais bus patraukti visi tą naktį jį iš viešbučio “Naujasis Vilnius” skydinės neišleidę žurnalistai.

A.Siaurusevičius į nemalonų incidentą pateko rinkimų į Seimą naktį Socialdemokratų partijos rinkimų štabe.

Po vidurnakčio į viešbutį atvykęs, kaip manoma, neblaivus LRT vadovas sumaišė duris ir pateko į elektros skydinę, kur jį užklupo fotografas. Šiam ėmus fotografuoti, A.Siaurusevičius jį išstūmė pro duris. I.Sidarevičius, teigdamas, jog nukentėjo nuo LRT vadovo, į viešbutį iškvietė policijos pareigūnus ir parašė pareiškimą prašydamas patikrinti LRT vadovo girtumą.

LRT vadovas skydinėje užsidaręs praleido mažiausiai keturias su puse valandos. Išeinančio jo laukė didelis būrys žurnalistų, fotografų ir operatorių. Pirmadienį apie 6 val. A.Siaurusevičius galiausiai išėjo iš patalpos. Jį pareigūnai nuvežė į sostinės pirmąjį policijos komisariatą, kur  alkoholio matuoklis parodė, kad LRT vadovas yra išgėręs (1,5 promilės alkoholio). I.Sideravičius buvo blaivus.

Nors iškart po incidento buvo kilę abejonių, ar A.Siaurusevičius toliau gali eiti savo pareigas, spalio 14 dieną LRT taryba nusprendė jam skirti tik griežtą papeikimą.

Šių metų balandžio 20 d. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas gavo privataus kaltintojo I.Sidarevičiaus skundą, kuriame A.Siaurusevičius kaltinamas nesunkiai sutrikdęs kaltintojo sveikatą 2008 m. spalio 13-osios naktį viešbutyje „Naujasis Vilnius“.

Privatus kaltintojas I.Sidarevičius A.Siaurusevičiui yra pareiškęs 80 tūkst. litų civilinį ieškinį.

Gegužės 13 d. teisme įvyko taikinamasis posėdis tarp privataus kaltintojo I.Sideravičiaus ir kaltinamo asmens A.Siaurusevičiaus, posėdžio metu jie abu nesusitaikė.

Teisiamasis posėdis įvyks liepos 3 d. 13 val.

kaltinami 2008 m. spalio 13-osios naktį viešbutyje „Naujasis Vilnius“ nesunkiai sutrikdę privataus kaltintojo sveikatą.


Šiame straipsnyje: siaurusevičius. skydinės byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių