Skandalas dėl neva skirtos baudos už Ukrainos vėliavą: pasirodo, rankas prikišo sukčiai

Viena vilnietė, sulaukusi daugiabučio pirmininko priekaištų dėl iš balkono nuleistos Ukrainos vėliavos, gavusi raštą dėl baudos pamanė, kad dėl to pasistengė pirmininkas, ir išliejo įtūžį socialiniame tinkle.

Tačiau pasirodo, merginai Vilniaus miesto savivaldybė nėra skyrusi jokios baudos. Tai tebuvęs sukčių, o galbūt ir ne be minėto pirmininko žinios, sukurptas dokumentas.

„Vasario pabaigoje ant savo balkono daugiabutyje pakabinome Ukrainos vėliavą su visiems gerai žinomu užrašu, tuo baisiai papiktindami namo pirmininką grynaveislį vatniką. Jis reikalavo vėliavą nukabinti, grasino teismais, kitomis institucijomis ir asmenišku susidorojimu, tačiau į jo reikalavimus nekreipėme dėmesio. Šiandien atėjo bauda iš savivaldybės už neteisėtai įrengtą nesuderintą lauko reklamą. Garantuotai baudą išrūpino pirmininkas. Gal kas nors galėtų pakonsultuoti, ar tikrai vėliavos su užrašu pakabinimas yra reklama? Kur reikėtų kreiptis norint [sprendimą skirti baudą] apskųsti?“ – feisbuko grupėje „Fabijokiškės“ ketvirtadienį teiravosi mergina.

Jos įrašas sukėlė komentarų audrą. Buvo sunku patikėti, kad dėl to buvo skirta bauda. Greitai sureagavo ir Vilniaus miesto administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė, paraginusi kol kas nemokėti jokios baudos. „Pasiaiškinsime, kokiu pagrindu ta bauda buvo išrūpinta“, – teigė D. Meiželytė, toliau susirašinėjimą su vilniete tęsusi privačiomis žinutėmis. Ji į situaciją sureagavo todėl, kad lauko reklamas reikia derinti su savivaldybe.

Labiau panagrinėjusi dokumentą žinutės autorė suprato, kad tai yra klastotė ir kreipėsi į policiją.

Susisiekti su į minėtą bėdą pakliuvusia vilniete nepavyko, tačiau apie situacijos tęsinį papasakojo ir savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus atstovai, ir pati D. Meiželytė.

„Vilnietei nebuvo skirta jokia bauda. Džiugu, kad aktyviai dalinamasi informacija. Kartu tenka apgailestauti, kad, net nepasigilinus, jog tai dokumento klastotė, apkaltinta savivaldybė. Labiau panagrinėjusi dokumentą žinutės autorė suprato, kad tai yra klastotė ir kreipėsi į policiją“, – portalui kauno.diena.lt nurodė Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

D. Meiželytė pasisakė kiek plačiau. „Įrašo autorė atsakė man asmenine žinute, kad su išmanančiais žmonėmis apžiūrėjo išrašytą baudą ir nustatė, kad tai suklastotas dokumentas. Kreipėsi į policiją dėl namo bendrijos pirmininko veiksmų. Sprendžiame, kaip nepažeisdami BDAR'o galėtume kreiptis su ieškiniu į teismą dėl dokumentų klastojimo“ – portalui kauno.diena.lt teigė D. Meiželytė.

Donalda Meiželytė (V. Kopūsto/BNS nuotr.)

Anot jos, Viešosios tvarkos skyrius jokių baudų dėl ant gyventojų balkonų pakabintų vėliavų ar pareiškimų naudų neskiria, o Leidimų ir licencijavimo skyrius tokių pareiškimų netraktuoja kaip reklamos, kurią reikėtų derinti ar nederinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių