Šimtai Vilniaus įstaigų įsigys nuosavas saulės elektrines

 • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos.

Kaip informuojama savivaldybės pranešime, 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.

Lietuvoje jau ne vienerius metus kalbama apie gaminančių vartotojų vaidmenį užtikrinant energetinę nepriklausomybę ir pereinant prie žaliosios energetikos. Tiek juridiniai asmenys, tiek gyventojai vis intensyviau skatinami naudotis įvairia valstybės pagalba įsigyjant įrenginius žaliajai elektros ir šilumos energijai gaminti, naujiems statiniams keliami reikalavimai naudoti atsinaujinančių išteklių energiją. Tačiau didžiausių pastatų, priklausančių savivaldybėms ir valstybės įstaigoms, stogai daugelyje miestų dar nėra užkloti saulės moduliais, įstaigos neišnaudoja nuotolinių saulės elektrinių galimybės.

Tokio masto saulės elektrinių plėtra sostinėje bus beprecedentė ir, tikimės, paskatins panašius pokyčius visoje šalyje.

„Tokio masto saulės elektrinių plėtra sostinėje bus beprecedentė ir, tikimės, paskatins panašius pokyčius visoje šalyje“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Saulės elektrines daugelis įstaigų turėtų pradėti naudoti 2023-2024 metais. 49 įstaigoms sostinėje bus rekomenduojama įsirengti elektrines ant stogų, o likusioms 269 – įsigyti elektrines saulės parkuose. Bendra saulės elektrinių galia galėtų siekti apie 35,54 MW ir patenkintų šių įstaigų elektros poreikį.

Projektas bus įgyvendinamas Vilniaus miesto savivaldybės ir valstybės lėšomis, pagal klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“. Preliminarus projektų biudžetas – 34,11 mln. eurų. Subsidijų iš Aplinkos projektų valdymo agentūros poreikis siekia apie 27,29 mln. eurų, o reikiamų Vilniaus miesto savivaldybės investicijų dydis – 6,82 mln. eurų.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė Aplinkos projektų valdymo agentūrai yra pateikusi paraiškų subsidijoms gauti už kiek daugiau nei 12 mln. eurų. Pagrindiniame sąraše atsidūrė paraiškos už 10 mln. eurų, rezerviniame sąraše – prašymai už 2 mln. eurų.

Skaičiuojama, kad Vilniaus miesto savivaldybės investicijos su valstybės parama į stogines saulės elektrines atsipirks per 1,5 m.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
susidaro nuojauta kad apmokestins saulę o po to ir lietu.

kai

kai portretas
80 proc valdzia sau pati pasidaro tokia lengvata, kompensacija, tai kodel nepirkti, juk tai ES pinigai...:) ES duoda, valdzia nusprendzia kad valdziai viskas bus 80 proc finansuojama, gyventojams uzdirbantiems, neregistruotiems pasalpu gavejais, mokantys mokescius, imonems mokancius mokescius i musu valstybes biudzeta biurkoratijai svariai, gauna tik 30 proc :D...tai ok, jei ES duoda babkes, tai padarom vidurki, pvz 50 proc visiems vienodai ir viskas, dabar kaip registruoti pasalpu gavejai SPIS sistemoje gali gauti 85 proc silumos siurbliui ar saules elektrinei? ka jie tokie pasityrintys kad gali pirkti silumos siurblius, siltinti pas juo namai? na zodziu, apsimoka mokesciu nemoketi, registruotis SPIS ir gauti parama 85 proc saulei arba silumos siurbliui...:)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių