Quantcast

Šilumos ūkio modernizavimo konkurso paskelbimui atvertas kelias

Vilniaus savivaldybės taryba balsavo dėl leidimo paskelbti sostinės šilumos ūkio modernizavimo konkursą.

Už balsavo 33 tarybos nariai, prieš 12, susilaikė 2.

Vilniaus miesto tarybos narys Algimantas Zaremba nusišalino nuo svarstymo, o teigiant, kad Bronius Cicėnas turi Vilniaus šilumos tinklų akcijų, jis nušalintas.

Opozicijos teigimu, modernizuoti šilumos tinklus reikia, bet tai „nuves nežinia kur“. Vienintelis kelias modernizavimo sutarčiai esą yra pratęsti sutartį su „Vilniaus energija“.

Opozijai reikalaujant „dėti ant stalo technines ir sutarties detales“ prieš pastatant prieš nutarimo faktą, tarybos narys Romas Adomavičius teigė, jog nieko ir negali būti skaidriau, nei „atviras tarptautinis konkursas“.

Vilniaus savivaldybės skaičiavimais, investicijos į šilumos ūkio modernizavimą, kuris atitiktų Europos Sąjungos (ES) keliamus reikalavimus, gali siekti nuo 450 mln. iki 1,2 mlrd. litų. Vilniaus savivaldybė balandžio pradžioje išsiuntė Europos Komisijai (EK) skundą, kad Vyriausybė esą vėluoja atnaujinti termofikacines elektrines.

Anot savivaldybės, jeigu EK nuspręs pateikti ES Teisingumo Teismui ieškinį dėl pažeidimo, Lietuvai gali būti skirta nuo 1,9 mln. iki 119 mln. litų baudų.

Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinės elektrinės nuo 2016 metų turi atitikti ES keliamus reikalavimus dėl taršos. Savivaldybė skaičiuoja, jog per metus Lietuva gauna beveik 40 įspėjimų iš EK, o per beveik aštuonerius metus EK dėl pažeidimo į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą kreipėsi tris kartus. 2010 metų birželį miesto taryba nepritarė siūlymui dar dvidešimčiai metų - nuo 2017 iki 2037 metų pratęsti Vilniaus šilumos tinklų nuomą Prancūzijos koncernui „Dalkia“.

Tuomet skelbta, kad tik su tokia sąlyga „Dalkia“ sutiktų investuoti į biokuro katilus.Vyriausybė ir šalies prezidentė nuolat kritikuoja Vilniaus valdžią dėl nesugebėjimo tvarkytis energetikos ūkyje, o merą Artūrą Zuoką - dėl jo interesų šiame versle.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, jog miesto šilumos ūkyje piktnaudžiaujama monopoline padėtimi, matomi „Icor“ grupės interesai, o didelė dalis atsakomybės dėl to tenka savivaldybei. Vilniaus šilumos ūkį yra išsinuomojusi Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma „Vilniaus energijai“, kuri yra susijusi su koncernu „Icor“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių