Quantcast

Šiluma Vilniuje turėtų pigti apie 15 proc.

Šiluma Vilniuje nuo spalio tikriausiai pigs 14,6 proc. - tam rugsėjo pradžioje turėtų pritarti Vilniaus taryba.

„Ir savivaldybės, ir mero pozicija yra, kad kaina būtų kuo mažesnė, - išskaidyti nuostolius kuo ilgesniam laikotarpiui. Toks projektas ir yra rengiamas", - BNS sakė Vilnius savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Anot jo, šiuo metu tarybai ruošiamas toks nutarimo projektas, kuris bus teikiamas rugsėjo 9 dieną.

Jei taryba ir Kainų komisija pritartų, nuo spalio 1-osios šilumos energija vilniečiams kainuotų 20,22 cento už kilovatvalandę (su 9 proc. pridėtinės vertės mokesčiu).
Kainų komisija jau gavo „Vilniaus energijos" prašymą nustatyti 16,03 cento už kilovatvalandę (kWh) šilumos kainą (be PVM), tačiau prie šios kainos dar prisidės kompensacija už įmonės patirtus nuostolius.

Kainų komisijos šilumos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Gudzinskaitė BNS teigė, kad įmonė duomenis apie patirtus nuostolius dėl pernai staigiai išaugusių gamtinių dujų kainų komisijai turėtų pateikti šią savaitę - komisijos skaičiavimu, nuostoliai galėtų siekti 118 mln. litų.

Jei savivaldybė nuspręstų, kad gyventojai šią sumą turi padengti per 24 mėnesius, kaina gyventojams būtų 20,22 cento už kWh (su 9 proc. PVM), o jei per 12 mėnesių - 22,98 cento už kWh (su 9 proc. PVM), arba 3 proc. mažiau nei šiuo metu.
Vilniaus meras Vilius Navickas anksčiau yra teigęs, kad bus siekiama, jog šilumos kaina be PVM neviršytų 19 centų už kWh (20,71 cento su 9 proc. PVM).

Ar šilumos kainos vilniečiams suskaičiuotos be pažeidimų, Kainų komisija tikisi paskelbti rugsėjo mėnesį.

Šiuo metu Vilniuje galioja pernai birželį patvirtinta kaina - 22,56 cento už kWh (be PVM) - 55 proc. didesnė nei iki tol.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių