Silicio slėnis pasišovęs pakeisti Lietuvą

Šeštadienį Vilniaus „Litexpo“ parodų centre prasidėjusi konferencija „Silicon Valley comes to the Baltics“ sutraukė žymiai daugiau žmonių nei praėjusiais metais. Šiemet didžiausia Baltijos šalyse jaunimo verslumo skatinimo konferencija sukvietė net 20 įvairiausių sričių profesionalų, kurių tikslas čia – keisti jaunimo mąstymo būdą.

Šiemet į didžiausią Baltijos šalyse jaunimo verslumo skatinimo konferenciją užsiregistravo apie daugiau nei 5 tūkstančiai jaunuolių – beveik dvigubai daugiau nei pernai. Daugumai jaunuolių, susirinkusių pasiklausyti Silicio slėnio (JAV) pranešėjų kalbų, tai puiki proga ne tik pasisemti verslui naudingų patarimų, tačiau ir patirti kiek kitokio verslių žmonių mąstymo būdo.

Renginį antrus metus iš eilės organizuojanti VšĮ „Versli Lietuva“ šiemet į Vilniaus parodų ir kongresų centrą sukvietė nemažai įdomių pranešėjų, tarp kurių ir geriausiu pasaulyje laikomas verslo akseleratoriaus „Y Combinator“ partneris Kevin Hale, kompanijos „EA games“, paleidusios žaidimus „The Sims“, „Need for speed“, įkūrėjas Jeff Burton bei Stanfordo universiteto profesorius Burton Lee.

Šeštadienio pranešimų metu netrūko ne tik patarimų Lietuvos jaunimui, bet ir šmaikščių pasisakymų. Nemažo dėmesio susilaikęs prezentacijų platformos „Prezi“ įkūrėjas Peter Halascy juokavo, jog atvyko pakeisti Lietuvos. Tačiau jo žodžiuose atsispindėjo ir dalis tiesos.

„Verslumas gali būti primityviai verslo įkūrimas, bet tuo pačiu tai yra požiūris į gyvenimą, laisvė, tiesiog paprasti dalykai gyvenime, kurie išlaisvina. Mes tai norime diegti mūsų bendruomenėje, visame regione, nes vakariečiai atvažiavę čia vis dar sako, kad mes labai susivaržę“, – sakė konferencijos organizatorius Andrius Neviera .

Pasak jo, dalyvavimas tokiuose renginiuose dar nereiškia, kad jaunuoliai daugiau sužinojo apie verslą tuoj puls imtis savojo ir jiems pavyks, tačiau neįprastų sėkmės istorijų būna: „Pavyzdžiui, kalbų mokymosi programos „Bliu Bliu“ sėkmės istorija. Startuolis Klaudijus prieš metus pats nieko nežinojo apie stratuolius. Pamatė savo pažįstamą amerikietę iš Londono, kuri būtent buvo pranešėja praėjusių metų konferencijoje, sudalyvavo „Startuo Weekend“ projekte, pristatė savo idėją, subūrė komandą ir per metus tapo didžiausia Lietuvos istorija. Prieš savaitę apie tai rašė „Wall Street Journal“. O jis paprastas Vilniuje gyvenantis vyrukas“, – šypsojosi A. Neviera.

Pasak jo, rinkoje jaučiamas tokių renginių kaip „Silicon Valley comes to the Baltics“ poreikis.

Šeštadienį „Litexpo“ balkone buvo užkurtos ir idėjų generavimo dirbtuvės „Startup Weekend Lithuania“.  Bendruomenės „KTU Startup Space“ ir „Verslios Lietuvos“ organizuojamos dirbtuvės vyko jau 6-ąjį kartą. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių