Pereiti į pagrindinį turinį

Šildymo sezono pabaiga - vilniečių rankose

2009-04-03 20:04
Šildymo sezono pabaiga - vilniečių rankose
Šildymo sezono pabaiga - vilniečių rankose / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Turinys

Atėjus pavasariui ir sušilus orams, miesto savivaldybė primena, kad Vilniaus šilumos vartotojai daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose turi teisę nuspręsti patys dėl savo pastatų šildymo pabaigos.

Tokią teisę jiems užtikrina Šilumos ūkio įstatymo ir Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių nuostatos - primena miesto valdžia, baigiantis šildymo sezonui siekdama išvengti nesklandumų.
    
Savivaldybė šildymo sezono pabaigą skelbia tuomet, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laispnių šilumos.
    
Jei gyventojai nusprendė baigti savo pastatų šildymą kitu laiku nei Savivaldybės numatyta, pastarieji apie savo sprendimą turi pranešti šilumos tiekėjui.

Be to, turi būti pateiktas daugumos butų ir kitų patalpų savininkų, neturinčių įsiskolinimų šilumos tiekėjui, raštiškas prašymas.

Šilumos tiekėjas, ne vėliau kaip per dvi darbo dienas, turi duoti leidimą namo valdytojui, administratoriui arba šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojui įgyvendinti butų savininkų sprendimą.

Jei dėl objektyvių priežasčių nėra techninių galimybių tai padaryti, šilumos tiekėjas turi pateikti motyvuotą atsisakymą baigti šildymą, - primena Vilniaus savivaldybė.