Quantcast

Šeštadienio naktį be elektros buvo likę daugiau kaip 10 tūkstančių gyventojų

Sekmadienio naktį škvalas vėl siaubė Lietuvą. Ugniagesiai gelbėtojai bei už Vilniaus miesto priežiūrą atsakingos bendrovės darbuotojai visą sekmadienio dieną šalino praūžusios audros padarinius. Stichija laužė medžius Vilniaus, Alytaus, Utenos ir Kauno apskrityse. Be elektros buvo likę daugiau kaip 10 tūkstančių gyventojų.

Vilniečiams sekmadienio rytą teko gatvėmis važiuoti atsargiau. Šeštadienį devintą valandą vakaro per miestą praūžusi audra laužė ir su šaknimis rovė medžius, kurie krito ant gatvių, elektros stulpų ir laidų, namų, garažų, automobilių.

Šeštadienio naktį be elektros buvo likę daugiau kaip 10 tūkstančių gyventojų – daugiausia miškingose Vilniaus apylinkėse. Elektros skirstymo bendrovės LESTO atstovas sako, kad nors pasitelktos papildomos brigados, visiems gyventojams elektros tiekimas bus atukurtas tik antradienį, o nuostoliai sieks dešimtis tūkstančių litų.

Smarkią žalą patyrė šio Gerosios Vilties gatvės apylinkėse esančio namo gyventojams. Audra nuvertė šio namo mūrinį kaminą, kuris įlaužė laiptinės stogą į vidų pliūptelėjo lietus. Viršutinių aukštų gyventojams ugniagesiai gelbėtojai uždrautė vaikščioti iš butų, baiminantis, kad stogas gali visiškai lūžti. Pareigūnas budėjo visą naktį.

Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad vos prieš devynerius metus statyto daugiabučio milžiniškas kaminas grečiausiai buvo sudėliotas beveik be rišamųjų medžiagų – ant plytų nematyti jų nė pėdsakų, todėl neatlaikė audros ir įlaužė stogą. Namo bendrijos pirmininkė sako, kad namą stačiusi bendrovė jau bankrutavusi, todėl gyventojams teks patiems dengti nuostolius.

„Audra prilaužė, išvartė medžių, kilo vienas gaisras nuo žaibo iškrovo“, – sako PAGD Vilniaus apskrities Operacinio vadovavimo skyriaus specialistas Jurijus Vanagėlis.

Ugniagesiai audros padarinius šalino visą naktį, per parą gauta pusšimtis iškviestimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių