Šeštadienį sostinėje – ekologiškų gėrybių mugių gausa

25 savo veiklos metus skaičiuojanti „Tatulos“ programa šeštadienį sostinėje surengė tradicines ekologiškų gėrybių muges.

Ekologinius šeimos ūkius propaguojanti „Tatulos programa“ savaitgalį sostinės Karaliaus Mindaugo vidurinėje mokykloje organizavo jau tradicinę ekologiškų produktų mugę. Dar viena ekologiškų produktų mugė veikė „Panoramos“ prekybos centre.

Į ekologinius turgelius iš įvairiausių Lietuvos kampelių atvyko kelios dešimtys ūkininkų. Sveiką gyvenseną propaguojantys vilniečiai mugėse galėjo įsigyti pačių įvairiausių produktų: bulvių, morkų, moliūgų, aliejaus, sulčių, medaus gaminių.

Portalo 1diena.lt kalbinta vilnietė Rasa teigė besistengianti maitintis ekologiškai. Moteris nevengia apsipirkti ir prekybos centruose, tačiau kai tik turi galimybę skuba į muges.

„Tatula mums tikras išsigelbėjimas. Jau dešimt metų tik šitose mugėse apsiperkame. Kadangi gyvename mieste, neturime galimybės auginti daržovių, o pirkti chemizuotų nesinori. Todėl sekame informaciją ir vos sužinome, kad kažkur yra ekologinis turgelis – važiuojame“, - dėstė moteris.

Daugelis mugėje buvusių ūkininkų teigė „Tatulos“ programoje dalyvaujantys per 10 metų. Ekologiškais aliejais prekiaujantis Ūkininkas iš Lazdijų Algirdas Kreiza papasakojo, kad jo šeimos ūkis susikūrė bemaž prieš 24 metus, o ekologiniu tapo – 2003 m.

„Nuėjome ilgą kelią, nuo įprasto linų, rapsų auginimo iki nuosavos ekologiškos gamybos linijos. Patys auginame produkciją, patys spaudžiame aliejų, patys fasuojame“, - dėstė A.Kreiza.

Pastaruoju metu ūkininkas iš Lazdijų ėmė domėtis ir biodinaminio ūkininkavimo perspektyvomis.  „Klausėmės specialistų iš Vokietijos paskaitų. Tačiau šiam žingsniui reikia gerai pasiruošti, čia jau ne šiaip ūkininkavimas be trąšų, o visa filosofija“, - dėstė ūkininkas.

Ekologiškomis sultimis, daržovėmis prekiaujantis įmonės „Mėta“ gamybos vadovas Vytautas Vyskupaitis teigė, kad per pastaruosius 10 metų susidomėjimas ekologiška produkcija sumažėjo. Vis dėlto portalo 1diena.lt pašnekovas pasidžiaugė, kad įmonės veikla ne tik nesumenko, bet netgi atvirkščiai – per pastaruosius porą metų kelis kartus išaugo.

„Pagal darbuotojų skaičių esame „mikro“ įmonė, bet pagal gamybos apimtis – „maksi“. Vien per pastaruosius porą metų mūsų gamybos apimtys išaugo keliskart, svarbu tik, kad pirkėjų būtų“, - pasakojo V.Vyskupaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
na neaisku, kiek ten tos ekologijos....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių