Quantcast

Šeštadienį Nerimi plauks kas kaip išmano

Ateinantis šeštadienis vilniečiams bus sportiškas. Rugsėjo 7 d. organizuojama jau 13-oji Vilniaus regata. Pramoginį pobūdį įgavusios irklavimo varžybos Neries upe kasmet sutraukia šimtus dalyvių, kurie irkluoja įvairiausias plaukimo priemones.

Kaip teigia renginio organizatoriai, nuo 2001 m. organizuojamos varžybos nėra įprastas komercinis, tačiau iš širdies organizuojamas renginys.

"Ši idėja gimė nuo dūšios ir tęsiasi nuo dūšios, nes kitaip niekas jos nedarytų. Pagrindinė mintis yra surinkti bendraminčius. Pirmoji mintis buvo – ką veikti, kai baigiasi vasara? Reikia susirinkti, pasidalyti įspūdžiais ir pritraukti draugų draugus. Dar dabar ta mintis yra besiplėtojanti ir vis didėjanti. Ypač pastaraisiais metais tenka džiaugtis, kad gretos tu, kurie nori pirmąjį rugsėjo savaitgalį susitikti, praplaukti ir į Vilnių pasižiūrėti iš upės pusės, tik daugėja", – pasakojo vienas renginio organizatorių Linas Samaška.

Pasak jo, Vilniaus regata jau natūraliai tampa tradicija. Irkluotojų skaičius, palyginti su pirmaisiais varžybų organizavimo metais, yra smarkiai išaugęs. Pernai Neries upe plaukė 318 dalyvių, iš viso buvo net 128 ekipažai. Kaip jau ir įprasta, varžybų dalyviai plauks 10 km ruožą nuo Valakampių II paplūdimio iki pėsčiųjų tilto Žvėryne.

Kaip skelbia renginio organizatoriai, varžybose plaukti bus galima bet kokiomis irklu varomomis plaukimo priemonėmis. "Jūs galite atsidaryti net labai didžiulę šprotų dėžutę, su draugais juos suvalgyti ir įlipę į tą dėžutę nuplaukti iki Žvėryno tilto, ir tai bus įskaityta kaip tam tikra plaukimo priemonė. Ir ji dalyvaus rungtyje, turės konkurencinę klasę. Kiti gal plauks dideliame draugų kolos butelyje", – šmaikštavo L.Samaška.

Vilniaus regatos dalyviai taip pat sau leidžia pašmaikštauti ir pasitelkia kūrybinę fantaziją. Kasmet čia susirenka etatiniai dalyviai, kurie bando susikurti vis kitokią plaukimo priemonę, pasirenka vis kitas temas. Yra buvę atvejų, kai dalyviai plaukė pasidabinę šalmais iš arbūzų, susirentę plaustą iš likusių po namo statybos medžiagų ar net panaudotų butelių. Dar kiti atsiveža senovinius luotus.

Tiek vizualiai, tiek idėjiškai originalių variantų atsiranda kiekvienais metais, tad tikimasi, kad ir šį šeštadienį vyksiantis renginys bus spalvingas.

„Arimex Vilniaus Regata 2013“ vyks rugsėjo 7 d., varžybų startas – 12 val., Valakampių II paplūdimyje, o finišas numatomas ties Žvėryno-Vingio parko pėsčiųjų tiltu apie 13-15 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių