Quantcast

„Šeršėliafam“ festivalyje – prancūziška dvasia

Kino mėgėjus šiemet jau ketvirtus metus iš eilės džiugins Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Šias metais festivalis – ilgesnis. Moterų režisierių ir apie moteris sukurti filmai „Skalvijos“ kino centre Vilniuje bus rodomi kovo 6–15 d.

„Kiekvienais metais festivalio programa gausėja, jis sulaukia vis didesnio kino žiūrovų dėmesio. Šiemet „Šeršėliafam“ žiūrovus pasitiks prancūziška dvasia“, – sako viena iš festivalio organizatorių Greta Akcijonaitė.

Lietuviškai prancūziškas, pasak „Šeršėliafam“ organizatorių, šiemet bus festivalio atidarymas. Jo metu ketinama pristatyti Prancūzijoje gyvenančios ir kuriančios lietuvių režisierės Almantės Kavaitės filmą „Laiko garsai“. Mistiniu trileriu apibūdinamas filmas sulaukė palankaus kino pasaulio atstovų vertinimo šešiolikoje tarptautinių filmų festivalių.

Be to, pats Vilniuje vyksiančio festivalio pavadinimas išvertus iš prancūzų kalbos „cherchez la femme“ reiškia „ieškok moters“.

„Prancūzišką festivalio dvasią sustiprins ir režisierės Agnes Varda filmų retrospektyva. Jos metu bus parodyta daugiau nei dešimt šios prancūzų kino režisierės filmų“, – pasakoja G. Akcijonaitė.

Be šios retrospektyvos festivalio metu bus parodyta ir legendinės lietuvių aktorės Eugenijos Pleškytės programa – „Moters portretas – aktorė Eugenija Pleškytė“. Ilgą laiką Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) gyvenusi ir prieš porą metų į Lietuvą grįžusi aktorė vaidino kino aukso fondui priklausančiose juostose: „Laiptai į dangų“, „Herkus Mantas“, „Suaugusių žmonių žaidimai“, „Grynai angliška žmogžudystė“ ir kituose.

Atskiro dėmesio turėtų sulaukti ir Nyderlanduose gyvenančios rusų režisierės Mašos Novikovos dokumentinis filmas apie žinomą ir daugiau nei prieš porą metų nužudytą garsią Rusijos žurnalistę Aną Politovskają. Praėjusiais metais sukurtas filmas taip pat jau pelnė ne vieną tarptautinio festivalio apdovanojimą.

Tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ bus ir daugiau dokumentinių filmų. Moterų režisierių filmai atkeliaus ne tik iš Prancūzijos, bet ir Bosnijos ir Hercegovinos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Kanados, Lenkijos, Švedijos ir kt.

Taip pat šiemet festivalis atkeliaus ir į kitus Lietuvos miestus – Panevėžį, Nidą, Ukmergę.


Šiame straipsnyje: vardaŠeršėliafam

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių