„Šeršėliafam“ atidarys Prancūzijoje gyvenančios lietuvės filmas

Daugiau kaip dvidešimt tarptautinių kino festivalių, ne vienas apdovanojimas, filmas, kuriame garsai ne mažiau svarbūs nei vaizdai. Tai – Prancūzijoje gyvenančios lietuvių režisierės Alantės Kavaitės kino juosta „Laiko garsai“, kurią Tarptautiniame moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ atidaryme kovo 6 d. ketina pristatyti pati režisierė.

„Laiko garsai“ pasakoja apie jauną merginą Šarlotę, dirbančią garso inžiniere, kuri po ilgos pertraukos grįžta į gimtąjį miestelį staiga mirus mamai. Mergina nori išsiaiškinti mirtį gaubiančią paslaptį. Tačiau grįžusi Šarlotė taip pat supranta, kad labai mažai pažinojo savo motiną. Būdama garso inžiniere, mergina atkreipia dėmesį į seno namo garsus ir pradeda juos įrašinėti. Taip praeitis po truputį atsiveria...

„Filmas bando rodyti nematoma ir įgarsinti negirdima. Filmas yra apie tai, ką palieka išėję, kaip sunku įvertinti dabartį, nes tai, ką praradome, suprantame per vėlai“, – sako „Laiko garsų“ režisierė A. Kavaitė.

Režisierės teigimu, filme besivystančios dvi istorijos: viena – intymi, vidinė, kita – kriminalinė susipina tarpusavyje ir viena kitą papildo. Nors kino pasaulyje lietuvės filmas dažnai įvardinamas mistiniu trileriu, pati režisierė nelinkusi jo įsprausti į vieną žanrą.

„Žanro apirėžimas susiaurina filmų supratimą. Man buvo svarbu kurti metaforas, o ne laikytis žanrų dėsnių. Net, jei istorijoje ir yra kriminalinis tyrimas, jis nėra istorijos širdis. „Laiko garsai“ yra tiesiog autorinis filmas“, – teigia A. Kavaitė.

„Laiko garsų“ pasaulinė premjera įvyko Tarptautiniame Los Andželo filmų festivalyje (JAV). Vėliau Santa Barbaros filmų festivalyje (JAV) A. Kavaitės debiutinis darbas pelnė „Gold Vision“ apdovanojimą už naują viziją kine, o Monterėjaus filmų festivalyje (Meksika) pelnė Specialųjį komisijos prizą.

Festivalio „Šeršėliafam“ viena iš organizatorių Greta Akcijonaitė teigia, jog „Laiko garsai“ kaip festivalio atidarymo filmas pasirinktas todėl, jog labai atitinka „Šeršėliafam“ dvasią – subtilu ir mistiška, viskas plėtojasi moteriškame pojūčių ir intuicijos pasaulyje.

„Taip pat norisi, kuo plačiau paskleisti žinią apie talentingą, Prancūzijoje kuriančią lietuvę režisierę. Džiugu, jog pati kūrėja specialiai atvyks į festivalį iš Prancūzijos pristatyti savo filmo. Kai kurie kino mėgėjai, sutikę režisierę, galbūt prisimins jo ryškų pagrindinį vaidmenį Raimundo Banionio filme „Džiazas“, – sako G. Akcijonaitė.

Tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“, kuris vyks kovo 6–15 d. „Skalvijos“ kino centre Vilniuje, žiūrovai dar išvys prancūzų režisierės Agnes Varda retropspektyvą, programą „Moters portretas – aktorė Eugenija Pleškytė“. Taip pat vaidybinius ir dokumentinius filmus, sukurtus režisierių iš Bosnijos ir Hercegovinos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Kanados, Nyderlandų, Prancūzijos, Švedijos ir kt.

Šiemet festivalis atkeliaus ir į kitus Lietuvos miestus: nuo kovo 13 d. festivalio filmai bus rodomi Nidos kultūros ir informacijos centre „Agila“, nuo kovo 14 d. – Palangos klube „Ramybė“, nuo kovo 20 d. – Panevėžio kultūros centre „Garsas“, o nuo kovo 24 d. – Ukmergės  kultūros centre.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių