Pereiti į pagrindinį turinį

Sereikiškių parko atidaryme – archeologijos ekspozicija

2013-06-07 17:57
Sereikiškių parko atidaryme – archeologijos ekspozicija
Sereikiškių parko atidaryme – archeologijos ekspozicija / Gedimino Bartuškos nuotr.
Turinys

Miesto gyventojų pamėgtas Sereikiškių parkas duris atverti turėjo dar iki šios vasaros, tačiau dėl užsitęsusios žiemos trumpam buvo sustoję ir rekonstrukcijos darbai. Dabar planuojama, kad parko atidarymas įvyks antrojoje vasaros pusėje.

 

Parko projekto vadovė ir architektė Jurga Večerskytė  Šimeliūnė tikino, kad šiuo metu parke atliekamų darbų procesas vyksta sparčiai, o atidarymo metu net planuojama surengti šioje teritorijoje rastų archeologinių objektų ekspoziciją.

Darbų liko nedaug

„Dabar dar viskas statybų stadijoje, tačiau pabaiga labai arti. Pavasaris užsitęsė, tad natūralu, kad parko įgyvendinimui gamtinės sąlygos turėjo įtakos – juk kai yra įšalas, nei krūmų nei gėlių sodinti negalima. Šiaip viskas vyksta sparčiai, tvarkingai ir nenukrypstant nuo projekto. Kaip projekto autorė ir įgyvendinimo darbų prižiūrėtoja, nusiskundimų neturiu“, pasakojo J. Večerskytė Šimeliūnė.

Šiuo metu parke vykdomi apželdinimo, takų įrengimo, apšvietimo ir smulkiosios architektūros statymo darbai. Kaip pasakojo projekto vadovė, jau baigti žemės, takų pagrindų įrengimų, medžių sodinimo, betonavimo darbai jau atlikti. Taip pat restauruotas tvenkinys.

 

Didžioji dalis parke aptiktų archeologinių radinių buvo vėl užkonservuoti, tačiau nešiojamojo paveldo objektai bus perduoti Lietuvos Nacionaliniam musiejui.

 

Kokia bus konkreti Sereikiškių parko atidarymo data, spręs projekto užsakovas, tai yra, Vilniaus miesto savivaldybė

 

Kai kurie radiniai bus išsaugoti

 

Vienas Sereikiškių parko tyrimuose dalyvavusių archeologų, Mindaugas Mačiulis, pasakojo, kad parke buvo rasta net 900 XVI-XX a. monetų, įvairiausių butelių plombų – jų rasta 147. Muziejui taip pat bus atiduota 98073 koklių, keramikos, vitražinio stiklo šukių. Radiniai, kurių kilnoti galimybės nėra, buvo užkonservuoti vėl.

 

„Buvo tikėtasi, kad tokie dalykai bus atkasti, tačiau nebuvo rasta lėšų ir apskritai Lietuvoje nėra praktikos eksponuoti tokius archeologinius objektus. Lietuvoje yra tokios klimatinės sąlygos, kad visi iki šiol bandyti įgyvendinti projektai nelabai pasiteisino ar nepavyko“, - sakė M. Mačiulis.

 

.