Senos idėjos grįžta: A.Zuokas panoro statyti Guggenheimo muziejų

Vilniuje gaivinama idėja statyti Ermitažo - Guggenheimo muziejų. Ketvirtadienį kultūros ministras Arūnas Gelūnas žurnalistams sakė, kad dėl šios idėjos buvo susitikęs su sostinės metu Artūru Zuoku. Susitikimo metu meras, anot ministro, pristatė mintį plėtoti muziejaus projektą.

„Pagrindinis akcentas turbūt muziejaus kolekcijoje būtų Ermitažo kolekcijos dalis“, - kalbėjo A.Gelūnas.

Pasak ministro, Valstybinio Ermitažo, įsikūrusio Sankt Peterburge, generalinio direktoriaus Michailo Piotrovskio atvykimas į Vilnių galėtų būti geras pamatas tolimesniam bendradarbiavimui.

„Ši idėja man buvo pristatyta ir aš suprantu, kad Vilniaus miestas neatsisako planų turėti tokią kolekciją, tokį muziejų“, - kalbėjo ministras.

Pats M.Piotrovskis sakė ketinantis su A.Zuoku susitikti penktadienį.

„Aš manau, kad toks įvarių muziejų parodinių centrų tinklas pasaulyje yra labai gerai mintis“, - kalbėjo Valstybinio Ermitažo vadovas. Jis pasakojo, kad Ermitažo - Guggenheimo centras buvo įsteigtas Las Vegase. Panašūs, bet tik jau paties Ermitažo centrai veikia Amsterdame, Kazanėje, Italijoje.

„Projektas buvo atidėtas dėl skirtingų priežasčių, viena iš jų - finansinė, bet, kaip aš suprantu, dabar yra galimybė prie jo sugrįžti ir rytoj susitiksiu su meru A.Zuoko šį klausimą aptarti“, - tvirtino M.Piotrovskis.

Su Vilniaus meru A.Zuoku BNS susisiekti kol kas nepavyko.

Kad Vilniuje, teritorijoje prie Baltojo tilto, atsirastų Ermitažo-Guggenheimo muziejus, dar prieš septynerius metus pastangas pradėjo dėti tuometis sostinės meras Artūras Zuokas. Tačiau pernai paaiškėjo, kad tokio muziejaus statybų jau ėmėsi Suomija – sostinėje Helsinkyje. Buvo pareikšta, kad dviejų tokių muziejų regione nereikia.

O savivaldybė buvo parengusi ir galimybių studiją, ir išrinkusi projektą, kurio autorė – garsi architektė iš Londono Zaha Hadid.

Projektas Lietuvoje buvo sulaukęs prieštaringų vertinimų, o 2010 metų rugpjūtį buvo Vilniaus apygardos prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo. Ketvirtadienį Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS patvirtino, kad šis tyrimas tęsiamas toliau.

Tyrimas pradėtas remiantis Valstybės kontrolės išvadomis, kad sostinės savivaldybė neteisėtai skyrė 810 tūkst. litų Jono Meko vizualiųjų menų centrui. Šiuos pinigus J.Meko centras panaudojo Guggenheimo projektui.

Anksčiau buvo planuota, kad irakiečių kilmės architektės iš Londono Zahos Hadid suprojektuotas „Hermitage/Guggenheim Vilnius“ muziejus galėtų iškilti prie sostinės Baltojo tilto.NAUJAUSI KOMENTARAI

Melžėjai

Melžėjai portretas
Kas darosi po 1991-jų ir kam reikia "valstybės paslapčių" kiekviename žingsnyje ir įstatymų, pagal kuriuos baudžiama iki 2-jų m. kalėjimo už “okupacijos neigimą”, sausio 13-os ar miškinių “niekinimą” ir pan., labai jau primenančių liūdnai pagarsėjusį dvasininkų seminarijos auklėtinio J. Džiugašvilio-Stalino laikų 58 str., pagal kurį sodindavo už “negeras” kalbas. Įsižiūrėkite. Įsiklausykite. Atmerkite akis. Jie melžia. Valstybę. Lietuvą. Kartu ir mus visus. Lyg pusiau šventą karvę. Dieną ir naktį. Kartais net iš abiejų pusių. Kai kurie net ir po mirties… Į guminį besąžinės ir gobšumo kibirą.Dvidešimt antrus metus. Tie, kuriems visur reikalingos "valstybinės paslaptys" ir tokie įstatymai. Kad žmonės tiesos nesužinotų. Vieni jau baigė melžti, o kiti tęsia. Arba pradėjo jį vėliau. Geriausiai sekasi, kai abu melžėjai sutuoktiniai,kai melžia kartu arba pakeisdami vienas kitą. Įsižiūrėkite į „stogus" ir „stogines", po kuriais ir po kuriomis galima melžti tą lietuvišką juodmargę bet kokiu oru, nebijant, kad pasvilins pakaušį, nors ir labai ūkanota Lietuvos teisingumo saulė. Įsižiūrėkite. Įsiklausykite. Melžia. Tą beveik šventą lietuvišką karvę. Labiau “nusipelnę” - po „stogais", nenusipelnę - tik probėgomis. Ne veltui net vienas seimo narys šoko su karvės tešmeniu...pamąstykite! Niekas taip nesuteršė mūsų valstybės garbės kaip tie, pasivadinę save signatarais, stribų pavyzdžiu išsireikalavę dar kažkokias rentas, kurios daugiau nei penkis kartus viršija eilinio žmogaus realų uždarbį. Už kokius nuopelnus jiems skirti tie papildomi pinigai? Gal už tai, kad balsavo už atsiskyrimą nuo TSRS? Tuo laiku net beždžionė būtų taip balsavusi – TSRS galą jautė net visiški bukapročiai. Kai kurie net nebalsavo, bet nepraleidžia progos pasinaudoti išmokomis, pavadintomis "renta". Ne tam juos žmonės delegavo į Aukščiausiąją tarybą, ne to tikėjosi ir ne tokio gyvenimo laukė. Ką konkretaus padarė bent vienas vadinamasis signataras, kad nebūtų tokio bordelio Lietuvoje, kad žmonės neskurstų, nebadautų, nebūtų niekinami ar priversti palikti Tėvynę visiems laikams?

zuokiete

zuokiete portretas
Zuokai,baik plauti pinigus per ta savo siur muzieju,paskutinius rinkejus prarasi

to Melžėjai

to Melžėjai  portretas
super taikliai ir vaizdžiai apibūdintas lietuviškas vaizdelis. Už kokius pinigus būtų statomas tas abejotinas muziejus, pirmiausiai tegul miestas skolas padengia - 1 mlrd skola ir tuo tarpu dar daugiau gramzdina į minusą mūsų visų sąskaita. Ką gi, jis sklolintais pinigais pastatis tą muziejų, mes per mokesčius turėsime dengti, o jis išeis lyg niekur nieko, o mes vis daugiau vargsim
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių