Quantcast

Sekmadienį Gedimino prospekte šurmuliuos mugė

Kam laukti švento Kaziuko, kai mugės šurmuliu galima mėgautis kiekvieną savaitgalį? Šviežias pienas, šiltos bandelės, naminis alus, daug žaidimų ir muzikos - ir visa tai sekmadienį bus galima rasti sostinės Gedimino prospekte.

Idėja pagrindinėje miesto gatvėje rengti savaitgalines muges gimė Vilniaus miesto savivaldybės Verslo ir paslaugų skyriaus darbuotojams. Paskatą davė pasiteisinę Tymo ir mobiliųjų turgelių projektai. Tačiau, pasak skyriaus vedėjo Mariaus Skarupsko, Gedimino prospektą norėjosi paversti ne vien prekybine, bet pramogine-pažintine, jaukia vilniečio akiai gatve.

„Norisi į miesto centrą įnešti gyvumo, pasiūlyti gyventojams naujų pramogų, kurios ilgainiui gali virsti gražia tradicija. Savaitgalį norisi iš miegamųjų rajonų iškrapštyti gyventojus, sutraukti juos į centrą ne tik apsipirkti, bet pabūti kartu su šeima, su draugais. Pabūti kitai, kartu kažko naujo išmokti“, - sakė vienas idėjos autorių M.Skaupskas.

Ateinantį savaitgalį Gedimino prospekte, nuo Kudirkos aikštės link Katedros, bus organizuojama bandomoji mugė. Prekyba prasidės 11 val. ryto, iškart po rytinių mišių, ir žada tęstis iki 18 val. vakaro. Mugėje savo naminę produkciją siūlys apie 30 ūkininkų, prekiausiančių naminiu pienu, kiaušiniais, kepiniais, mėsos gaminiais. Savo dirbinius ketina siūlyti ir amatininkai.

Šalia turgaus kiekvieną savaitgalį planuojama rengti degustacijas. Vilniaus ir kitų miestų mažesnėms gamykloms ar kavinėms bus suteikta proga mugės metu vilioti vilniečius netradiciniais užkandžiais ir gėrimais. Šį savaitgalį Gedimino prospekte turėtumėme išvysti aludarius iš Biržų krašto. M.Skarupskas tikisi, kad ateityje pavyktų prisivilioti ir šviežios žuvies pardavėjus iš pajūrio, ar įkalbėti vieną kitą kavinę miestiečiams atskleisti jų tradicinių patiekalų, padažų receptus.

Tolėliau nuo prekystalių, prospekto kertėse ketina koncertuoti gatvės muzikantai. Palei gatvę esančiose aikštėse bus atitveri kampeliai vaikams. Ten mažiesiems planuojama rengti viktorinas, atskleisti origami paslaptis ar tiesiog leisti įsišėlti. Ateityje tikimasi į mugę privilioti, pavyzdžiui, žolininkes, kurios papasakotų apie augalų gydomąsias savybes, kitų sričių specialistus, kurie vilniečius galėtų šio to naujo ir įdomaus išmokyti.

Bandomieji mugės sekmadieniai Gedimino prospekte bus rengiami rugsėjo-spalio mėnesiais. Jeigu projektas sulauks vilniečių dėmesio, jį kitais metais, vos atšilus orams ketinama plėtoti.


Šiame straipsnyje: Gedimino prospektasmugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių