Pereiti į pagrindinį turinį

Šeimų sąjūdžio mitinge išvengta konflikto: pareigūnai oponentų prašė išvykti

2022-10-22 13:19

Iki tūkstančio lietuvių sostinėje šeštadienį susirinko į Lietuvos šeimų sąjūdžio protesto mitingą. Dalyviai sako norintys apginti Konstitucijoje įtvirtintas vertybes. Tačiau neapsieita be incidentų – į vietą rinkosi ir mitingo oponentai.

Turinys

Sostinės savivaldybė išdavė leidimą mitinge rinktis 15 tūkst. dalyvių, jį saugojo gausios policijos pajėgos, aptverti Seimo, Vyriausybės pastatai.

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Renaldas Žekonis teigė, jog mitingas vyko ramiai ir incidentų nefiksuota.

„Kaip matote, mitingas nėra labai gausus, tikrai ne 15 tūkst., kaip organizatoriai planavo, renginys ramus, šiam momentui galiu padėkoti organizatoriams, kad atsižvelgė į mūsų pasiūlymus, kaip organizuoti renginį, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka. Renginys vyksta ramia, jokių incidentų nefiksuota“, – žurnalistams renginio vietoje sakė R. Žekonis.

Protestuoti prieš mitingą buvo atėjusi grupelė jaunuolių. Jie rankose laikė plakatus su užrašais: „Atsiprašau, kad vėluoju“, „Dydis nesvarbu“, „Mano nuomonė“, „RAMPAMPAM“. Jaunuoliai paprašyti pareigūnų paliko renginį. 

„Jaunuolių grupė turėjo savo nuomonę, kaip ir natūralu Lietuvoje, reiškė ją, todėl mes paprašėme, kad neeskaluotų konflikto, pasitraukti iš mitingo vietos. Suprato, klausimų nebuvo, mes geranoriškai paprašėm pasitraukti“, – sakė R. Žekonis.

Šeštadienį surengtas mitingas yra pirmasis masinis asociacijos renginys sostinėje po metų pertraukos – savivaldybė šiemet neišdavė leidimo organizacijai burtis prie J. Basanavičiaus paminklo Vasario 16-ąją, motyvuodama, kad organizatorių planai kertasi su oficialiais valstybiniais renginiais.

Pastarąjį kartą organizacijos atstovai protestavo birželį prie Seimo, tuomet susirinko per šimtą žmonių. Prieš tai gegužę jie su bendraminčiais rinkosi Kauno rajone, Šeimų gynimo marše, pernai gruodį prie Seimo rengta dviejų savaičių protesto akcija.