Quantcast

Seimo komitetas siekia stabdyti planus išnuomoti Antakalnio ligoninę

Seimo Sveikatos reikalų komitetas sieks, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsisakytų sumanymo sveikatos turizmui išnuomoti sovietmečiu prestižine laikytą Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninę.

Komitetas trečiadienį bendru sutarimu priėmė protokolinį nutarimą rekomenduoti savivaldybei vykdyti Vyriausybės nutarimą dėl respublikinio lygio Vilniaus savivaldybės ligoninės įsteigimo. Savivaldybei taip pat rekomenduota stabdyti darbo grupės, rengiančius planus dėl Antakalnio ligoninės nuomos, veiklą.

Į parlamentarus kreipėsi Antakalnio ligoninės vadovas Adolfas Berūkštis, iš spaudos sužinojęs apie sostinės vadovų planus šią gydymo įstaigą su 9 ha sklypu Antakalnio rajone išnuomoti sveikatos turizmo paslaugos teikti.

„Mūsų nuomone, mokamų brangių paslaugų Vilniaus mieste tikrai netrūksta. Baltijos-Amerikos klinikoje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre (V.Grybo gatvėje) ir kitose privačiose sveikatos priežiūros įstaigose tikrai priėmimo nelaukia pacientų eilės, o Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninės atidavimas privačioms struktūroms tikrai nepagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, nors apie tai, matyt, mažiausiai galvojama“, - teigė A.Berūkštis.

Šiuo metu, jo teigimu, Antakalnio ligoninė turi ir polikliniką, ir stacionarą. Beje, tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur aviatoriams tikrinama sveikata.

Sostinės vicemeras Jonas Pinskus pranešė, kad sostinės mero Artūro Zuoko potvarkiu sudaryta darbo grupė nutarė, kad Antakalnio ligoninę - ir jos turtą, ir veiklą - būtų galima išnuomoti turizmo paslaugos teikti.

„Mes nagrinėjome įvairias savo gydymo įstaigų vystymo strategijas, viena iš tokių - Turizmo departamentas pateikė, kad Vilnius, turėdamas tokius specialistus, tokią įrangą ir tokias patalpas, laisvai galėtų vystyti sveikatos turizmą. Šioms aplinkybėms susiklosčius nuspręsta, kad geriausia vieta pradėti sveikatos turizmo vystymą - vadinamoji Berūkščio ligoninė“, - sakė vicemeras J.Pinskus.

„Tam buvo išleistas mero potvarkis sudaryti darbo grupę padaryti tokias konkurso sąlygas, kad būtų galima išnuomoti turtą ir kad ateitų geras “brendas„, stiprus “brendas„ iš užsienio, turintis gerą vadybą, patirtį, gerą vardą, kad galėtume iš Rusijos, iš Baltarusijos, iš Vokietijos, iš visur kitur išnaudoti tą potencialą“, - dėstė sostinės savivaldybės atstovas.

Jo teigimu, pagal savivaldybės viziją, lovų Antakalnio ligoninėje turėtų padaugėti maždaug tris kartus, būtų teikiama daugiau ir geresnių paslaugų. Gydytojams netekti darbo tikrai negresia.

Tačiau Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas atkreipė dėmesį, kad šie sostinės valdžios užmojai nedera su 2009 metų gruodį priimtu Vyriausybės nutarimu. Jame numatyta, kad Vilniaus miesto universitetinė ligoninė ir Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninės turi būti sujungtos ir vietoj jų įsteigta Vilniaus savivaldybės ligoninė.

„Ar jums galioja Vyriausybės nutarimai?“ - teiravosi A.Matulas.

Komiteto posėdyje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys taip pat pabrėžė, kad savivaldybės planai prieštarauja Vyriausybės nutarimui. Jo teigimu, norint įgyvendinti Vilniaus valdžios viziją, tą nutarimą reikėtų keisti. Ministras taip pat sakė, kad jeigu sprendimai bus padaryti ministerijai ir Vyriausybei „už nugaros“, ministerija galės kreiptis į teismą ir atsiimti Antakalnio ligoninę savo nuosavybėn.

„Rudenį gali pasikeisti ir Vyriausybės nutarimai“, - replikavo sostinės vicemeras.
Spalį Lietuvoje vyks Seimo rinkimai, po kurių keisis ir Vyriausybė.

R.Šukio teigimu, į Antakalnio ligoninę investuota apie 15 mln. litų Europos Sąjungos lėšų.

„Ar ES ir valstybės investicijos turi eiti užsienio pacientams aptarnauti?“ - stebėjosi ministras.

„Man kelia klausimą požiūrio aspektas, kaip žiūrime į ligoninę: ar kaip į ligoninę, ar kaip į žemės sklypą?“ - abejones dėstė R.Šukys.

Siekdama jas nuraminti Sveikatos reikalų komiteto narė Agnė Zuokienė ėmė cituoti savivaldybės dokumentą, kuris, kaip vėliau paaiškino J.Pinskus, tėra darbo grupės juodraštis. Pagal jį, Antakalnio ligoninės nuomininkai privalėtų investuoti 40 mln. litų, o visos investicijos taptų savivaldybės nuosavybe. Be to, būtų smarkiai išplėstas teikiamų gydymo paslaugų skaičius.

Kitas komiteto narys Jonas Juozapaitis nustebo, kodėl tą dokumentą turi vienintelė A.Zuokienė, o kitiems komiteto nariams jis nepateiktas.

Komiteto pirmininkas įspėjo A.Zuokienę dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, nes jos vyras Artūras Zuokas yra Vilniaus miesto meras ir jo potvarkiu sudaryta darbo grupė pateikė siūlymus dėl Antakalnio ligoninės.

Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė veikia nuo 1966 metų. Čia veikia Kardiologijos, Vidaus ligų diagnostikos, Neurologijos, Nefrourologijos, Dienos chirurgijos, Vaikų alergologijos (vienintelis skyrius šalyje) Medicininės reabilitacijos skyriai, poliklinika.
Ligoninės teritorijoje iš 490 metrų gylio gręžinio trykšta mineralinis vanduo, kuris naudojamas gydomosioms vonioms.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Mikas

Mikas portretas
Vilniaus miestui nereikalinga tokia ligoninė ir poliklinika.Tai sovietinis palikimas su beveik ta pačiais pacientais ir klinikos vadu - Brazausko numilėtiniu bei draugu.Matyt Matulas irgi dar neatsikratė sovietinių privilegijų.Tokios gydymo įstaigos egzisravimas-tai nusikalstomas valstybės lėšų švaistymas

asas-2

asas-2 portretas
Bus taip kaip buvo su Vilniaus šilumos tinklais. Zuokas išnuomavo Dalkia šilumos tinklus 15 metų, jie prisižadėjo investuoti 579 milijonų litų, savų lėšų neinvestavo nė lito. Analogiškai bus ir su Antakalnio ligonine. Paimti ligoninę SAM ŽINION. ZUOKO NEPRILEISTI PRIE LIGONINĖS.

vilnietis

vilnietis portretas
Juokas ima is svaiguliu, tokiu kaip Zuokas ir Pinskus. Niekas net nesiruosia vaziuot i Lietuva med paslaugu. geriausias pvz.- Titanikas/Kardiolita, kai valstybei teko padengti 72 m,lj. skola uz ruzavus sapnus. Cia gi visiem viskas aisku, kad domina, tik laisvi ha prie ligonines. O tie zymieji uzsieniniai investitoriai ir a le zymus brendai, tai lietuvaiciai- abonento druzbanai. O investicijos- 40 mlj., tai jos bus paimtos prichvatizavus zeme
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių