- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Sveikatos reikalų komitetas sieks, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsisakytų sumanymo sveikatos turizmui išnuomoti sovietmečiu prestižine laikytą Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninę.
Komitetas trečiadienį bendru sutarimu priėmė protokolinį nutarimą rekomenduoti savivaldybei vykdyti Vyriausybės nutarimą dėl respublikinio lygio Vilniaus savivaldybės ligoninės įsteigimo. Savivaldybei taip pat rekomenduota stabdyti darbo grupės, rengiančius planus dėl Antakalnio ligoninės nuomos, veiklą.
Į parlamentarus kreipėsi Antakalnio ligoninės vadovas Adolfas Berūkštis, iš spaudos sužinojęs apie sostinės vadovų planus šią gydymo įstaigą su 9 ha sklypu Antakalnio rajone išnuomoti sveikatos turizmo paslaugos teikti.
„Mūsų nuomone, mokamų brangių paslaugų Vilniaus mieste tikrai netrūksta. Baltijos-Amerikos klinikoje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre (V.Grybo gatvėje) ir kitose privačiose sveikatos priežiūros įstaigose tikrai priėmimo nelaukia pacientų eilės, o Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninės atidavimas privačioms struktūroms tikrai nepagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, nors apie tai, matyt, mažiausiai galvojama“, - teigė A.Berūkštis.
Šiuo metu, jo teigimu, Antakalnio ligoninė turi ir polikliniką, ir stacionarą. Beje, tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur aviatoriams tikrinama sveikata.
Sostinės vicemeras Jonas Pinskus pranešė, kad sostinės mero Artūro Zuoko potvarkiu sudaryta darbo grupė nutarė, kad Antakalnio ligoninę - ir jos turtą, ir veiklą - būtų galima išnuomoti turizmo paslaugos teikti.
„Mes nagrinėjome įvairias savo gydymo įstaigų vystymo strategijas, viena iš tokių - Turizmo departamentas pateikė, kad Vilnius, turėdamas tokius specialistus, tokią įrangą ir tokias patalpas, laisvai galėtų vystyti sveikatos turizmą. Šioms aplinkybėms susiklosčius nuspręsta, kad geriausia vieta pradėti sveikatos turizmo vystymą - vadinamoji Berūkščio ligoninė“, - sakė vicemeras J.Pinskus.
„Tam buvo išleistas mero potvarkis sudaryti darbo grupę padaryti tokias konkurso sąlygas, kad būtų galima išnuomoti turtą ir kad ateitų geras “brendas„, stiprus “brendas„ iš užsienio, turintis gerą vadybą, patirtį, gerą vardą, kad galėtume iš Rusijos, iš Baltarusijos, iš Vokietijos, iš visur kitur išnaudoti tą potencialą“, - dėstė sostinės savivaldybės atstovas.
Jo teigimu, pagal savivaldybės viziją, lovų Antakalnio ligoninėje turėtų padaugėti maždaug tris kartus, būtų teikiama daugiau ir geresnių paslaugų. Gydytojams netekti darbo tikrai negresia.
Tačiau Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas atkreipė dėmesį, kad šie sostinės valdžios užmojai nedera su 2009 metų gruodį priimtu Vyriausybės nutarimu. Jame numatyta, kad Vilniaus miesto universitetinė ligoninė ir Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninės turi būti sujungtos ir vietoj jų įsteigta Vilniaus savivaldybės ligoninė.
„Ar jums galioja Vyriausybės nutarimai?“ - teiravosi A.Matulas.
Komiteto posėdyje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys taip pat pabrėžė, kad savivaldybės planai prieštarauja Vyriausybės nutarimui. Jo teigimu, norint įgyvendinti Vilniaus valdžios viziją, tą nutarimą reikėtų keisti. Ministras taip pat sakė, kad jeigu sprendimai bus padaryti ministerijai ir Vyriausybei „už nugaros“, ministerija galės kreiptis į teismą ir atsiimti Antakalnio ligoninę savo nuosavybėn.
„Rudenį gali pasikeisti ir Vyriausybės nutarimai“, - replikavo sostinės vicemeras.
Spalį Lietuvoje vyks Seimo rinkimai, po kurių keisis ir Vyriausybė.
R.Šukio teigimu, į Antakalnio ligoninę investuota apie 15 mln. litų Europos Sąjungos lėšų.
„Ar ES ir valstybės investicijos turi eiti užsienio pacientams aptarnauti?“ - stebėjosi ministras.
„Man kelia klausimą požiūrio aspektas, kaip žiūrime į ligoninę: ar kaip į ligoninę, ar kaip į žemės sklypą?“ - abejones dėstė R.Šukys.
Siekdama jas nuraminti Sveikatos reikalų komiteto narė Agnė Zuokienė ėmė cituoti savivaldybės dokumentą, kuris, kaip vėliau paaiškino J.Pinskus, tėra darbo grupės juodraštis. Pagal jį, Antakalnio ligoninės nuomininkai privalėtų investuoti 40 mln. litų, o visos investicijos taptų savivaldybės nuosavybe. Be to, būtų smarkiai išplėstas teikiamų gydymo paslaugų skaičius.
Kitas komiteto narys Jonas Juozapaitis nustebo, kodėl tą dokumentą turi vienintelė A.Zuokienė, o kitiems komiteto nariams jis nepateiktas.
Komiteto pirmininkas įspėjo A.Zuokienę dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, nes jos vyras Artūras Zuokas yra Vilniaus miesto meras ir jo potvarkiu sudaryta darbo grupė pateikė siūlymus dėl Antakalnio ligoninės.
Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė veikia nuo 1966 metų. Čia veikia Kardiologijos, Vidaus ligų diagnostikos, Neurologijos, Nefrourologijos, Dienos chirurgijos, Vaikų alergologijos (vienintelis skyrius šalyje) Medicininės reabilitacijos skyriai, poliklinika.
Ligoninės teritorijoje iš 490 metrų gylio gręžinio trykšta mineralinis vanduo, kuris naudojamas gydomosioms vonioms.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į sostinės gatves išriedės naujas vairuotojų siaubas: tikrins, ar susimokėjo už parkavimą42
Į Vilniaus gatves išriedės automobilis, kuris važiuodamas skenuos pastatytų mašinų numerius ir automatiškai siųs baudas, jei vairuotojas bus nesumokėjęs už stovėjimą, praneša LNK. ...
-
Pirmąsyk Lietuvoje – Europos jaunimo plaukimo čempionatas1
Ateinančią vasarą Vilniuje vyks Lietuvoje dar neregėtas sporto renginys – Europos jaunimo plaukimo čempionatas. ...
-
R. Duchnevičius vetavo sprendimą dėl 25 eurų kompensacijos už darželį – siūlo didesnę13
Vilniaus rajono meras socialdemokratas Robertas Duchnevičius vetavo šią savaitę tarybos priimtą sprendimą dėl 25 eurų kompensacijos už privatų darželį ir siūlo grįžti prie jo teikto pradinio 120 eurų siūlymo. ...
-
Vilniaus oro uoste – didžiulės eilės4
Dėl pastaruoju metu sustiprintų aviacijos saugumo ir keleivių patikros procedūrų Vilniaus oro uoste gali formuotis keleivių eilės, pranešė Lietuvos oro uostai (LTOU). ...
-
Sostinėje pamiršus sumokėti už automobilio stovėjimą, „baudai“ bus skirta savaitė1
Nuo sekmadienio Vilniuje ilgėja vietinės rinkliavos – „baudos“ už nesumokėtą automobilių stovėjimą apmokėjimo terminas: ją bus galima sumokėti nebe per tris paras, o per savaitę. ...
-
„Litgrid“ pradeda elektros perdavimo linijos Vilnius-Neris statybas2
Elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pradėjo 81 km ilgio strategiškai svarbios 330 kV linijos Vilnius-Neris statybą. ...
-
Vilniaus rajone – pirmasis kontrmobilumo parkas: saugomi „drakono dantys“, „ežiai“9
Vilniaus rajone, Mickūnuose, penktadienį atidarytas pirmasis šalyje kontrmobilumo parkas – jame bus saugomi įvairūs galimo priešų judėjimo stabdymui skirti įrenginiai. ...
-
Vėl netyla kalbos apie metro Vilniuje: būtų pranašesnė slėptuvė nei po daugiabučiu?25
Dar kartą braukiamos dulkės nuo šimtmečio projektu ir utopija vadinto metro Vilniuje, praneša LNK. ...
-
LGBTQ atstovų proteste – ir skambūs pareiškimai: „Geras pedofilas – miręs pedofilas“75
Kelios dešimtys LGBTQ bendruomenės atstovų ketvirtadienį prie Seimo protestavo prieš informacijos nepilnamečiams apie šią bendruomenę cenzūrą, tiek pat atėjo ir jiems prieštaraujančių. ...
-
Per keturis mėnesius vilniečiai lauko gertuvėse išgėrė per 760 tūkst. litrų vandens6
Per keturis mėnesius Vilniaus gyventojai lauko gertuvėse išgėrė daugiau nei 760 tūkst. litrų vandens. ...