Quantcast

Savo dieną vaikai Vilniuje nenuobodžiaus

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną,  kaip visada, mažieji nestokoja dėmesio.  Jiems skiriamas ne vienas renginys.

Linksmybių diena Vingio parke

Jau nuo 11 val. mažieji su tėvais pradėjo rinktis į Vingio parką, kur pirmą kartą rengiama Vilniaus miesto vaikų šventė.

„Norime, kad šioje šventėje dalyvautų ne tik sveiki, bet ir neįgalūs vaikai. Šventės tikslas – mažinti vaikų, kurie neturi  šeimos, taip pat neįgalių vaikų atskirtį visuomenėje, suteikti jiems galimybę drauge su kitais pramogauti, leisti savo laisvalaikį“, - šventės tikslą portalui DIENA.LT nusakė viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. Ši įstaiga – viena šios šventės rengėjų.

Išskirtinę programą  šventei parengė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kuris mažuosius kviečia į kūrybines dirbtuves pakartoti kunigaikščio Gedimino žygdarbio ir drauge pastatyti savą svajonių miestą.

Vaikai galės dalyvauti šokių, Rytų kovos menų, lindyhopo, afrikietiškų būgnų ir kitose atvirose pamokose, žaisti  lauko tenisą, grindų riedulį, regbį, golfą, diskogolfą. Lipdybos, piešimo, maketavimo dirbtuvėse laukia  daug malonių staigmenų bei siurprizų. Šventėje vaikai turi galimybę ne tik pramogauti, bet ir gilinti savo žinias, - duris atvėrė jaunojo mokslininko laboratorija, kurioje vaikai gali atlikti įvairius eksperimentus.

Nusilaksčius galima atsigaivinti ne tik ledais, bet ir pripučiamuose vandens baseinuose.

Šventė teatre - visai šeimai

Tarptautinę vaikų gynimo dieną galima paminėti ir teatre. Ta proga šventę vaikams ir jų tėvams sumanė Lietuvos rusų dramos teatras. Visą pusdienį čia vyksta įvairūs profesionalių teatrologų, aktorių bei pedagogų užsiėmimai lietuvių kalba.

Vaikams  12.00 val. bus rodomas Klaipėdos universiteto režisūros katedros absolventų spektaklis pagal  Kosto Kubilinsko pasaką „Bebenčiukas  ir Kvailutė“. Tėvams bus surengtas  smagus humanistinės pedagogikos užsiėmimas.

Per pertraukėlę atsipūtę  prie arbatos, vaikai ir jų tėvai galės pabendrauti  su Vilniaus Valdorfo mokyklos,  vaikų laisvalaikio centro „Smaragdo miestas“ pedagogais.  Vyks meninės dirbtuvės su “Stalo teatro” įkūrėja režisiere, scenografe ir  aktore Saule Degutyte.

„Ši šventė – noras užmegzti ryšį tarp teatro, mokyklos ir šeimos, pasitelkiant meno kalbą. Norisi pasikalbėti apie vaikui svarbius dalykus, o bendrauti – jam suprantama kalba, - sakė šventės režisierė Olga Lapina. - Teatras vaikų gyvenime atlieka tokį pat svarbų vaidmenį, kaip ir šeima, mokykla, pedagogai bei psichologai, kurie turėtų padėti susiorientuoti gyvenime, atskleisti jų kūrybingumą ir protinius gebėjimus“.

Šokiai -  visą savaitgalį

Vilniuje šiandien prasideda IX šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalis-konkursas „Norim kilt“, į kurį suvažiavo apie 1500 šokėjų iš visos Lietuvos.

Nuo 12 val. Nacionaliniame dramos teatre solo, duetus ir trio šokius demonstruos  geriausi šokėjai, per kelis mėnesius atrinkti šiam konkursui iš visų šalies kampelių.  Žiūrovams šoks  vaikų, paauglių bei jaunimo charakterinio ir šiuolaikinio šokio  kolektyvai. Antrajame koncerte, kuris prasidės 18 val., pasirodys pop, šou ir gatvės šokėjai.

Sekmadienį 15 val. vyks  šventinis laureatų ir svečių koncertas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių