Quantcast

Savivaldybės taksi įmonės „Start Vilnius“ startas stringa (papildyta)

Vilniaus savivaldybės valdininkai jau parengė naujosios miesto taksi bendrovės steigimo projektą. Pagal jį bus kuriama viešoji įstaiga, kurią nuspręsta pavadinti „Start Vilnius“.

Kaip teigiama dokumente, pagrindiniai įstaigos veiklos tikslai yra tenkinti Vilniaus miesto gyventojų ir sostinės svečių susisiekimo poreikius, teikiant visuomenei naudingas keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, rūpintis įstaigos valdymu, veiklos užtikrinimu ir plėtra, pritraukiant privatų kapitalą, sutvarkyti tokių paslaugų teikimo infrastruktūrą.

Kaip portalui diena.lt sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas, tokiu būdu deklaruojama aiški savivaldybės pozicija, kad tai bus dar viena papildoma visuomeninio susisiekimo paslauga.

„Ši viešoji įstaiga nesieks pelno, o rūpinsis, kad gyventojams ir miesto svečiams būtų užtikrintas geresnis susisiekimas. Savivaldybė nekonkuruos su privačiomis kompanijomis, todėl ir pasirinkta viešosios įstaigos forma“, - portalui diena.lt sakė A.Zuokas.

Tačiau kol kas prie naujosios įmonės taksistai jungiasi gana vangiai. Iš viso yra išduota apie 50 taksi leidimų, tačiau šiuo metu tik 4 taksi vairuotojai yra patvirtinę, kad nuo pirmadienio jungsis prie taksi dispečerinės.

„Baigiami tvarkyti dokumentai, dar su maždaug 15 susidomėjusių intensyviai dirbama, jie konsultuojami, kaip greičiau sutvarkyti visus leidimus, kad taip pat galėtų pradėti darbą. Dabar dispečerinė techniškai paruošta darbui, bet dar neveikia. Taksi dispečerinė pradės veikti tuomet, kai bus surinkta apie 30 taksistų“, - portalui teigė savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius.

Sostinės savivaldybės valdininkai žadėjo, kad trumpuoju taksi numeriu 1450 jau nuo pirmosios pavasario dienos bus galima išsikviesti taksi. Tačiau nei vakar, nei šiandien šis numeris dar neveikia, o garsas ragelyje skelbia, kad numeris nenaudojamas.

Kad trumpasis numeris veiks nuo kovo 1 dienos sakė žinoję ir taksistų profsąjungos “Taksi solidarumas” atstovai.

“Taip, žadėjo, kad veiks. Neveikia? Tai matyt nespėja kažko padaryti. Gal dar reiktų pabandyti vakare. Mes kol kas nebandėme skambinti, nes to lituko gaila”, - sakė profsąjungos atstovė spaudai Natalija Gavriušova.


Šiame straipsnyje: taksisavivaldybėZuokas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių