Quantcast

Savivaldybės specialistai nuolat tikrina pastatus, kuriuose lankosi daug žmonių

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybės Būsto renovavimo skyriaus specialistai nuolat tikrina Vilniuje esančius pastatus. Tai daroma ir šią savaitę kartu su Vilniaus apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektoriais. Ypatingas dėmesys skiriamas negyvenamosios paskirties, lengvų metalo konstrukcijų pastatams, kuriuose lankosi daug žmonių.

Vilniaus miesto savivaldybės specialistai tikrina tiek gyvenamosios, tiek negyvenamosios (komercinės) paskirties pastatus.

2013 metais jau patikrinti 1349 statiniai, iš kurių 386 neprižiūrimų (nenaudojamų) pastatų savininkams pateikti raštiški raginimai vykdyti privalomuosius pastatų tvarkymo (griovimo) darbus, surašyta 20 administracinių teisės pažeidimų protokolų, skirta virš 10 tūkst. Lt baudų.

2012 metais buvo patikrinti 1887 pastatai, surašyta 19 administracinių teisės pažeidimų protokolų protokolų, skirta 10550 Lt baudų.

Nustačius, kad pastatas yra neprižiūrimas, Vilniaus miesto savivaldybė teikia reikalavimus dėl pastato priežiūros. Pastatų savininkui/naudotojui neįvykdžius pateiktų reikalavimų surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai, skiriamos baudos nuo 200 iki 1000 litų. Jei nustatomos pastato konstrukcijų deformacijos, dėl kurių gali kilti pastato griūtis, skiriama bauda nuo 1000 iki 5000 litų. Kai pastatas ar jo dalis yra fiziškai susidėvėjusi ir kelia grėsmę žmonėms bei aplinkai ir šis pavojus nepašalinamas per nustatytą terminą, Savivaldybė kreipiasi į teismą dėl pastato nugriovimo.

Šiais metais, 10 pastatų savininkų, vykdydami Savivaldybės pateiktus reikalavimus, jau nusigriovė grėsmę žmonėms keliančius pastatus.

Primename, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba padidino nekilnojamojo turto mokestį  nenaudojamiems, neprižiūrimiems, apleistiems pastatams – jiems taikomas 2,5 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, o tokiems pastatams priskirtam žemės sklypui 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat artimiausiu metu teiks Tarybai svarstyti klausimą dėl specialaus fondo, iš kurio būtų finansuojami Vilniaus senamiestyje ir  jo apsaugos zonoje esančių pastatų fasado elementų – balkonų, karnizų, parapetų ir fasadų architektūrinių detalių remonto darbai. Gyventojai iš šio fondo gautų dalinę paramą remonto darbams, avarinei būklei likviduoti.

Vadovaujantis LR statybos įstatymo 40 straipsniu, pastato naudotojas privalo organizuoti pastato priežiūrą, vykdyti jo remonto darbus, jeigu pastatas kelia grėsmę, jį suremontuoti, rekonstruoti ar nugriauti. Pastatų savininkai yra atsakingi už pastato priežiūrą nepriklausomai nuo to kokia yra pastato valdymo forma ir  paskirtis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių