Quantcast

Savivaldybės pareigūnai nelegalias reklamas pastebi ir plika akimi

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta, kad nelegalias lauko reklamas šalins ir miestą tvarkančios įmonės. Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojo Juliaus Morkūno teigimu, nelegaliai reklamas iškabinusiems verslininkams tokia paslauga kainuos brangiau nei patiems pašalinti plakatus.

Specialistas teigė, kad pašalinus reklamą savivaldybės lėšomis, išlaidas bus bandoma išsiieškoti iš pažeidėjo. „Šiuo metu administracinė bauda už nelegalų išorinės vaizdinės reklamos talpinimą yra nuo 500 iki 1000 litų. Pirmąkart pažeidėjui siūloma susimokėti pusę minimalios baudos. Jei atsakingas asmuo už nelegalią reklamą per reikiamą laiką jos nepašalins, tai darys miestą tvarkančios įmonės, o vėliau bus bandoma išieškoti pinigus iš pažeidėjo. Tai jam kainuos brangiau nei pats pašalintų nelegalią lauko reklamą“, - aiškino pašnekovas.

Vilniaus miesto savivaldybės pareigūnai nuolat stebi viešose vietose pasirodančias reklamas. J.Morūnas teigė, kad dauguma jų nelegalią reklamą gali atskirti ir netikrindami registro. „Pamatyti, jog reklama nelegali galima iš daugelio aspektų. Užrašas tik užsienio kalba jau kelia įtarimą, nes reklamoje turi būti ir lietuviškas tekstas. Be to, dažnai nelegalios reklamos būna tos, kurios uždengia pastato langus. Pagal taisykles išorinė reklama neturi pakeisti pastato architektūrinio vaizdo“, - vardijo savivaldybės darbuotojas.

Pasak pašnekovo, ne už visų nelegalių reklamų slepiasi pikti verslininkų kėslai: „Dažnai žmonės tiesiog nežino, kokie yra reglamentavimai ar kur reikia kreiptis, norint reklamuotis“. Tačiau atsiranda ir tokių, kurie nelegaliais plakatais ar skelbimais viešąsias vietas „dabina“ tyčia. „Kartais verslininkams finansiškai yra naudingiau pakabinti reklamą nelegaliai ir gauti didelę naudą iki kol bus pareikalauta ją nukabinti“, - teigė J.Morkūnas.

Vilniaus miesto savivaldybė duomenų apie nelegalių reklamų skaičių sostinėje neturi, o apskaičiuoti jų daromą žalą – sunku. „Reikėtų paskaičiuoti pagal nelegalios reklamos plotą ir jos įkainius“, - svarstė pašnekovas.

Sostinės tvarka besirūpinantis specialistas teigė, kad nelegalios reklamos Vilniui ir jo gyventojams daro dvejopą žalą. Pirmiausia nelegalios reklamos iškreipia konkurenciją tarp verslininkų. Vieniems susimokėjus, kiti – klientus pritraukia nelegaliai ištempdami tentus ar statydami reklaminius stendus. Be to, žala daroma ir miesto estetiniam vaizdui. Išorinės vaizdo reklamos turi būti suderintos su savivaldybe ir atitikti reikalingus kriterijus.

J.Morkūnas teigė, kad išskirti sostinės rajono ar vietos, kur dažniausiai išdygsta nelegalios reklamos, negalėtų. „Žinoma, populiariausios vietos verslui – centras. Tačiau jame labiau liksi pastebėtas ir pareigūnų“, - kalbėjo savivaldybės atstovas. Dažnai nelegalios reklamos aptinkamos ir senuose dideliuose pastatuose, kur įsikūrusios smulkios įmonės. Nors, atrodytų, kad rizikuoti kabinant nelegalias reklamas daugiau turėtų smulkieji verslininkai, Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas tikino, kad susidurti tenka ir su reklamas nelegaliai pakabinusiais didžiųjų prekybos centrų atstovais. „Tuomet kalbame ir deramės su atskirų parduotuvių vadovais“, - tvirtino J.Morkūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

asas

asas portretas
Smulkiojo verslo skatinimas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių