Savivaldybėje pristatomi 35 Lukiškių aikštės pristatymo projektai

Vilniaus plėtros informacinio centro patalpose, esančiose Vilniaus miesto savivaldybės pastate, Konstitucijos pr. 3, 125 kab., galima apžiūrėti konkurso dalyvių, pateikusių projektinius pasiūlymus Lukiškių aikštės sutvarkymui, darbus.

Šių darbų viešas aptarimas numatomas antradienį, gruodžio 28 dieną nuo 15 val.

Lukiškių aikštės sutvarkymo projektinių pasiūlymų (idėjinio projekto) atvirą konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija.

Aikštės sutvarkymo ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo reikalus 2010 metų pradžioje Ministrų kabinetas patikėjo spręsti komisijai, kuriai vadovauja Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis. Komisija sudaryta iš Ministro pirmininko tarnybos, Kultūros ir Aplinkos ministerijų, Kultūros paveldo departamento, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Lietuvos architektų sąjungos, Laisvės kovotojų sąjungos, Istorijos instituto, Lietuvos sąjūdžio tarybos, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ir kitų organizacijų atstovų.

Komisijos sprendimu ketinama organizuoti du atskirus konkursus: aikštei sutvarkyti ir paminklui pastatyti. Pirmąjį konkursą pavesta organizuoti Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai, antrąjį – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai.

Iki komisijos sudarymo Lukiškių aikštės suplanavimu rūpinosi Vilniaus miesto savivaldybė – 2008 m. buvo paskelbtas atviras Lukiškių aikštės ir simbolio „Laisvė“ sukūrimo architektūrinio-meninio projekto konkursas, kurį Vilniaus miesto savivaldybė organizavo kartu su Lietuvos architektų sąjunga. Tačiau po ilgų diskusijų konkurso komisija neišrinko laimėtojo – darbo, kuris galėjo būti tobulinamas toliau.


Šiame straipsnyje: Lukiškių aikštėsavivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

pathfinder

pathfinder portretas
vien pažiūrėjus kas bus komisijoje (Laisvės kovotojų sąjungos, Istorijos instituto, Lietuvos sąjūdžio tarybos, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ir kitų organizacijų atstovai) galiu iš karto pasakyti, kad visas aikštės sutvarkymas baigsis tuo, kad viduryje aikštės bus sumontuotas milžiniškas Rūpintojėlio balvonas velkantis gigantišką kryžių apraizgytą spygliuota viela. Turėsime dar vieną kapinyną miesto centre kur galima bus ateiti paraudoti ir pamitinguoti. Tpfu...

vilkas

vilkas portretas
Duokite kokiai normaliai apželdinimo įmonei sutvarkyti ir gražiai apsodinti tą aikštę, įrengti fontaną ir poilsio zoną ir bus geriausias tvarkymas. Nes tikrai eilinį kartą koks apsirūkęs pseudomenininkas pastatys kokį surūdijusį vamzdį ar kryžių suvirintą iš senų bėgių, pasiims už tai kelioliką mln. Lt vėl ir turėsime gėdą miesto centre. Jau turim minėtą vamzdį, samurajų ant postamento su kaukiančia lape prie kojų katedros aikštėje ir gelžbetoninius valdovų rūmus. Gal jau gana?

Aldona

Aldona portretas
Pikti žmonių sumanymai, jeigu nuvertė Genijaus paminklą. Nereikalingas ir projektas, jeigu darbo žmogui vietos nėra.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių