Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame posėdyje dėl elektroninio bilieto viešajame transporte ir keleivių informavimo sistemos sukūrimo sutarta spartinti šio bilieto įdiegimo darbus. Vilniaus valdžia užsimena, kad vienkartiniu elektroniniu bilietu miestiečiai esą galbūt jau galės naudotis šių metų gruodį.
Kaip rašoma savivaldybės pranešime spaudai, iki šios dienos sukurta reikiama elektroninio bilieto infrastruktūra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, veikia mėnesiniai, vienos ir trijų parų elektroniniai bilietai. Kaip elektroninis bilietas gali būti naudojamas Lietuvos studento pažymėjimas, taip pat tarptautinis studento pažymėjimas (ISIC).
Tą pačią elektroninio bilieto kortelę galima naudoti visuose trijuose miestuose. Tačiau, Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) direktoriaus Viktoro Sirvydžio teigimu, CPVA netenkina tai, kad nors projektas vykdomas ne vienerius metus, iki šiol neveikia vienkartiniai elektroniniai bilietai. Būtent, vienkartinių popierinių bilietų atsisakymas ir buvo vienas svarbiausių projektų tikslų.
„2007 - 2008 m. p. Juozo Imbraso valdymo metu elektroninio bilieto projektas buvo visiškai sustojęs - praradome beveik du metus. Apmaudu, kad Vilnius, inicijavęs modernią, patogią miestiečiams paslaugą, dabar turi „lopyti“ paliktas spragas ir teisintis prieš valstybines institucijas“, - komentavo Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Babravičius.
Vilniaus miesto mero pavaduotojas Romas Adomavičius teigė, kad perėmus šį projektą, peržiūrėtos ir pakoreguotos vykdomos priemonės,geriau koordinuojami skirtingų įstaigų atliekami darbai. „Elektroninio bilieto projektas pajudėjo iš mirties taško ir bus sėkmingai baigtas“, - žadėjo jis.
Nors projektą vykdančios Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ vadovai nenurodė tikslios vienkartinio elektroninio bilieto atsiradimo pradžios, tikėtina, kad miestiečiai šiuo bilietu viešajame transporte galės pradėti naudotis šių metų gruodį.
Elektroninio bilieto sistemos sukūrimo ir įdiegimo projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondas, šiam tikslui skyręs didžiąją reikiamų lėšų dalį - 14 mln. litų. Iš viso 19,3 mln. litų kainuosiantis projektas vykdomas trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Naujausi komentarai