Quantcast

Savivaldybė nenori egzaminuoti abiturientų

Vilniaus miesto savivaldybėje įvyko mero Juozo Imbraso, Savivaldybės Kultūros ir ugdymo departamento vadovų susitikimas su Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktore Danute Šukiene dėl 2009 m. brandos egzaminų organizavimo, vykdymo ir vertinimo.

Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis informavo apie iškilusius egzaminų organizavimo ir vertinimo iššūkius: pagal naujojo švietimo ministro Gintaro Steponavičiaus 2008 m. gruodžio 30 d. pasirašytą įsakymą, valstybinio lietuvių gimtosios kalbos egzamino rašymo dalį vertins ne NEC, o savivaldybės.

Pasak J. Skestenio, toks ministro sprendimas sunkiai suderinamas su pačia valstybinio egzamino koncepcija - visus abiturientų darbus vertinti vienodai kvalifikuotai. „Savivaldybėms vienašališkai „numestas“ teksto rašymo dalies vertinimas, o Nacionaliniam egzaminų centrui paliktas lengviausios egzamino dalies - teksto suvokimo - vertinimas. Be to, tokiems pokyčiams turėtų būti ruošiamasi bent prieš 1,5 m., o ne prieš pusmetį “, - piktinosi J. Skestenis. Anot jo, šiuos skubotus egzaminų tvarkos pakeitimus neigiamai vertina daugelis tėvų, mokinių ir mokytojų.

Nacionalinio egzaminų centro direktorė D. Šukienė teigė suprantanti iškilusią problemą, tačiau pažymėjo, kad savivaldybės, pagal jos turimą informaciją, gerai susitvarko su egzaminų vertinimo užduotimi. „Pernai beveik visą vertinimo krūvį atlaikė būtent Kauno ir Vilniaus vertintojai. Daugelis kitų, mažesnių savivaldybių nesivargino siusti savo vertintojų“, - teigė ji.

Susitikime taip pat konstatuota, kad šio, anot didžiųjų miestų savivaldybių atstovų, „primesto“ švietimo ministro įsakymo atšaukti tikriausiai nebepavyks - telieka kiek įmanoma geriau jam pasiruošti.

Valstybinio lietuvių gimtosios kalbos brandos egzamino vertinimo problema iškilo 2008 m., kuomet Nacionalinis egzaminų centras nesurinko lietuvių gimtosios kalbos brandos egzaminui reikiamų 700 kvalifikuotų vertintojų. Tačiau minėto centro atstovai atsikerta, kad mokytojai nesuinteresuoti vertinti egzaminų dėl skurdaus apmokėjimo už šį darbą.

Užuot delegavus egzamino dalies vertinimą savivaldybėms, Vilniaus meras Juozas Imbrasas siūlo švietimo ministerijai atrasti būdų, kaip pritraukti kvalifikuotus vertintojus į Nacionalinį egzaminų centrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių