Savivaldybė leido visuomenininkams mitinguoti prie Prezidentūros

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį išdavė leidimą rengti mitingą prie Prezidentūros grupei visuomenininkų, reikalaujančių vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo bei atleistų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Vitalijaus Gailiaus bei jo pavaduotojo Vytauto Giržado grąžinimo į pareigas.

Kaip BNS patvirtino Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento vadovas Julius Morkūnas, leidimas mitingui trečiadienį S.Daukanto aikštėje išduotas nuo 12 iki 13 val., jame leista dalyvauti iki 1000 žmonių.

Grupė visuomenininkų trečiadienį rengia protesto mitingą prie Prezidentūros, reikalaudami į darbą grąžinti atleistus FNTT vadovus, taip pat atstatydinti juos atleidusį vidaus reikalų ministrą liberalcentristą R.Palaitį.

„Reikalaujame nedelsiant sugrąžinti į pareigas be aiškių argumentų atleistus FNTT vadovus. Kol valdžia nepateikė argumentų, turi būt atstatyti šitie pareigūnai. Mes reikalaujame, kad būtų atstatydintas vidaus reikalų ministras R.Palaitis. Tris savaites žmogus išdavinėjo tarnybinę paslaptį apie tikrinimą poligrafu, vakar mes sužinojome, kad šitas žmogus, kuris tris savaites vedė informacinį karą žiniasklaidoje su statutiniais pareigūnais, “yra ne prie ko„. Tai kam mums ministras, kurie yra “ne prie ko„? Tokių pareigūnų, kurie yra “ne prie ko„, laisvai Lietuvai tikrai nereikia“, - antradienį Seime per spaudos konferenciją sakė Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys.

Vidaus reikalų ministro atstatydinimo ir FNTT vadovų grąžinimo reikalaujančioje visuomenininkų grupėje - nepriklausomybės atkūrimo judėjimo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo signatarai, Jungtinio demokratinio judėjimo atstovai, kiti nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Pareigūnai darbus prarado kitą dieną po to, kai vidaus reikalų ministras atėmė iš jų teisę dirbti su slapta informacija. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apkaltino atleistus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovus politikavimu. Pasak šalies vadovės, iš pareigų tarnybos direktorius ir jo pavaduotojas atleisti, kai „nelabai gerai“ pasirodė prokuratūros prašymu Valstybės saugumo departamentui (VSD) atlikus tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.

Klausiama apie vidaus reikalų ministro R.Palaičio vaidmenį, D.Grybauskaitė žurnalistams sakė, kad „ministras čia ne prie ko“.

Pirmadienį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

piliete

piliete portretas
Labai svarbu tautai pasakyti kas yra kas, nes dabar nieko neaisku po Lryto laidos su D.Kuoliu ir Medalinsku. Jie teigia kad reikia grazinti i pareigas, taip butu geriausia nes neatliktas ikiteisminis tyrimas o pareigunai atleisti nepasakius tautai del ko, ar kad gerai dirbo ar kad isdave paslapti. Tai kas dabar darosi valstybeje, tai reikia skubiai atsakyti zmonems, nes pasitikejimas teisesaugos institucijomis labai mazeja,o demokratineje valstybeje negali taip buti.

www

www portretas
Manau kad Kuolui reikėjo ramiai pasidomėti jo ginamujų darbais ir biografijom ir tik po to rengti mitingus. Teisėsaugininkai labai gerai moka rengti "spektalius" todėl jų darbus reikia vertinti labai kritiškai.

Struktūrinis valdymas

Struktūrinis valdymas portretas
Prezidentūra - kultūros paveldo objektų zonoje. Įpūdingame M.Kutūzovo rūmų ansamblyje galėtų gražiai įsikurti slavistikos specialybių studentai. Valstybinė valdžia bei karinė vadovybė nesiderina su aukštuoju mokslu bei akademinėmis studijomis. Lietuvos valdžios struktūra labiau turėtų būti derinama su visuomenės gyvenimo objektais, ekonomika, prekyba ir kt. Mokslas neturi būti politizuojamas.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių