Quantcast

Savivaldybė ketina kreiptis į teismą dėl Gedimino pr. rekonstrukcijos

Sostinės savivaldybė rengia ieškinį teismui dėl per 100 mln. litų atsiėjusios Gedimino prospekto Vilniuje rekonstrukcijos.

Apie tai trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisiją informavo miesto vicemeras Romas Adomavičius.

Jo teigimu, su visomis Gedimino prospekto rekonstrukciją vykdžiusiomis kompanijomis ir įmonėmis bus bylinėjamasi dėl žalos atlyginimo.

R.Adomavičius atkreipė dėmesį, kad pagrindinis kaltininkas, iš kurio būtų galima išsireikalauti žalą, bendrovė „Luidas“ šiuo metu bankrutuoja.
„Labai liūdna, labai pamokanti ir nuostolinga istorija. Tikimės bent dalį lėšų išsireikalauti iš kaltųjų“, - per komisijos posėdį sakė sostinės savivaldybės atstovas.

Pasak jo, vienintelė nuostolius sutinka kompensuoti Vilniaus vystymo kompanija, ji žada sumokėti 1,8 mln. litų. Kitos pretenzijas atmeta. Vicemero teigimu, „Vilniaus planas“ turėtų sumokėti apie 500 tūkst. litų, „Ekspertizių studija“ - 234 tūkst. litų, „Luidas“ - per 7 mln. litų.

Savivaldybės užsakymu atlikta ekspertizė rodo, jog pirmajame etape - nuo Katedros iki Jogailos gatvės - Gedimino prospekto padėtis po rekonstrukcijos yra patenkinama. Antrajame etape - nuo Jogailos gatvės iki Vasario 16-osios gatvės - reikia perkloti apie 15 proc. trinkelių, o likusioje Gedimino prospekto dalyje iki Žvėryno tilto būtina perkloti 9,5 tūkst. kvadratinių metrų plytelių.

Pirminiais skaičiavimais, iš viso tai kainuos apie 10 mln. litų. Tuo metu trinkelės ir jų paklojimas visame prospekte miestui atsiėjo 20 mln. litų.
Pasak R.Adomavičiaus, su pagrindiniu darbų rangovu nebuvo sutarta, kad jis turėtų taisyti pastebėtus defektus. Darbams buvo suteiktas penkerių metų garantinis laikotarpis. Be to, vicemeras stebėjosi, kad antrojo etapo konkurso sąlygose nebuvo įrašytas reikalavimas, kad trinkelės būtų atsparios šalčiui, neimlios drėgmei.

R.Adomavičius prisipažino, kad jį stebina, jog to nepastebėjo nei sąlygų rengėjai, nei ekspertai, nei rangovai.

Reikalavimai trinkelėms atsirado tik trečiajame etape. Tačiau, eksperto duomenimis, net juos nustačius paaiškėjo, kad panaudotos bazalto trinkelės iš Kinijos realiai jų neatitinka - drėgmės įgeriamumas viršijo leistinas ribas.

Šiuo metu užsakyti du plytelių konteineriai pakeisti ištrupėjusioms trinkelėms.
Pagrindinės sostinės gatvės - Gedimino prospekto - rekonstrukcija pradėta 2002 metų pradžioje, paskutiniai darbai atlikti 2009 metų gegužę. Pirmieji defektai pastebėti jau 2010-ųjų pavasarį.

Gedimino prospekto rekonstrukcija pradėta ir didžioji dalis darbų padaryta, kai miestui vadovavo dabartinis sostinės meras, partijos TAIP lyderis Artūras Zuokas. Tačiau vietoj jo Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį dalyvavo vicemeras R.Adomavičius, kuris negalėjo paaiškinti, kodėl nutarta rekonstruoti prospektą, kodėl keistos patvarios senosios trinkelės, kiek kainavo nauji šviestuvai, vazonai gėlėms ir panašiai.

A.Zuoko pavardė nepaminėta per visą komisijos posėdį. Liko neatsakytas ir komisijos nario Stanislovo Giedraičio klausimas, kas rekonstruojant Gedimino prospektą buvo Vilniaus meras. A.Zuoko partijos bendražygis Žilvinas Šilgalis ir komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis tepasakė, kad tuomet buvo daug merų.

A.Zuokas sostinės mero pareigas ėjo 2000-2007 metais.

Komisija savo ruožtu kėlė asmeninės atsakomybės klausimą. Ji planuoja kreiptis į

Generalinę prokuratūrą, kad būtų peržiūrėtas ankstesnis prokuroro sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl buvusio savivaldybės įmonės „Vilniaus kapitalinė statyba“ atstovo Stanislovo Šriūbėno galbūt nusikalstamų veikų. Jis pasirašė sutartis su darbų rangovu bendrove „Luidas“.

Dabar S.Šriūbėnas eina aplinkos viceministro pareigas.

Ž.Šilgalio iniciatyva komisija taip pat ketina kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kad ši padarytų išplėstinį S.Šriūbėno ir jo šeimos narių turto patikrinimą.

„To pasekmėje būtų galima imtis kitų priemonių“, - sakė jis.

Paaiškėjus, kad dėl nepakankamo atsparumo šalčiui reikia keisti beveik pusę Gedimino prospekto grindinio, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl turto iššvaistymo ir sukčiavimo.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis parlamentarus informavo, kad jau 20 dienų kaip atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo.
Prospekto renovacija kainavo 102 mln. litų, darbai vyko 2002–2009 metais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pasipiktinęs

pasipiktinęs portretas
Ar tiems lenkams su Zuoku priešakyje dar nenusibodo bylinėtis? Nes kiek gi jau galima. Idiotizmas kažkoks.

teisingai

teisingai portretas
LABAI TEISINGAS SPRENDIMAS,CIA JUK MUSU MOKESCIU PINIGELIAI IR MES NEPRIVALOM DOVANOTI EILINIAMS AFERISTAMS.SEKMES SAVIVALDYBEI SIAME TEISINGAME SPRENDIME.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių